۶۰ هکتار از اراضی کشاورزی بخش مرکزی شهرستان پاکدشت آزادسازی شد

صبح امروز ۴۱۰ مورد ساخت‌وساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی منطقه فیلستان از توابع بخش مرکزی شهرستان پاکدشت با دستور دادستان محترم و باحضور نماینده دادستان، عوامل نیروی انتظامی، جهادکشاورزی و دهیاری‌های تابعه بخش مرکزی تخریب شد.

رضا خانی بخشدار مرکزی شهرستان پاکدشت در حاشیه این عملیات گفت: بر اساس قانون، هرگونه تغییر کاربری و تفکیک اراضی کشاورزی بدون مجوز ممنوع است و طبق مصوبه ستاد ساماندهی ساخت‌وسازهای غیرمجاز و در راستای اجرای قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و کشاورزی‌ و صیانت از بستر تولید، پیرو تأکیدات بندپی استاندار تهران و فرماندار شهرستان پاکدشت، در اقدامی جهادی عملیات رفع تصرف و آزادسازی عرصه‌ای به مساحت ۶۰ هکتار اجرا و این اراضی به وضع سابق اعاده شد.

? وی افزود: در اجرای این برنامه تخلفاتی از جمله دیوارکشی، تفکیک، ساخت خانه‌باغ، استخر تفریحی و محوطه سازی که همگی به صورت غیرمجاز احداث شده بود قلع‌وقمع و رفع اثر شد.

? این مقام مسئول تصریح کرد: سودجویان با تغییر کاربری اراضی مرغوب کشاورزی و قطعه‌بندی به‌دلیل کسب منفعت، اقدام به فروش این اراضی می‌کردند.

? نماینده عالی دولت در بخش مرکزی شهرستان پاکدشت با بیان اینکه تمامی ساخت‌وسازهای موجود در بخش مرکزی زیر ذره‌بین بازرسان قرار دارد و با هرگونه ساخت‌وساز بدون مجوز مربوطه برخورد قانونی خواهد شد، اضافه کرد: از عموم مردم به ویژه روستاییان عزیز خواستاریم، قبل از هرگونه اقدامی نظیر ساخت بنا یا دیوارکشی اراضی زراعی، نسبت به استعلامات مربوطه و اخذ مجوز لازم اقدام نمایند تا در آینده دچار مشکل نشوند.

? بخشدار مرکزی شهرستان پاکدشت با اشاره به وجود یک پنجم اراضی گلخانه‌ای کشور در شهرستان پاکدشت و تولید سالانه یک میلیارد گل شاخه بریده خاطرنشان کرد: مجموعه دولت به منظور حفاظت از منابع طبیعی، افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی و رونق تولید از توسعه کشت‌های گلخانه‌ای حمایت می‌کند و مساعدت‌های لازم را به‌عمل می‌آورد.

? گفتنی است بخشداری مرکزی شهرستان پاکدشت در شش‌ ماهه نخست سال جاری مساحتی بالغ بر ۱۰۰ هکتار از اراضی این بخش را با هماهنگی مقام محترم قضایی آزادسازی کرده است.

 

 

 

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

ده + 6 =

Top