هاشمی رفسنجانی :پیشنهاد تعطیلی تهران کاملا کارشناسی شده‌است

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت که پیشنهاد تعطیلی دو هفته‌ای تهران، کارشناسی شده و کاملا پخته است.

به گزارش ورامین تدبیر به نقل از ایرنا «محسن هاشمی» روز یکشنبه در ابتدای دویست و چهل و هشتمین جلسه شورا با بیان اینکه روند پاندمی کرونا در تهران و کشور به گفته مسئولان وزارت بهداشت افزایشی است و احتمال رسیدن به آمار هزار کشته در روز وجود دارد، اظهارداشت: محدودیت‌هایی که در هفته گذشته توسط ستاد ملی کرونا ایجاد شد در عمل تاثیر جدی در کاهش تردد و رفتار مردم ایجاد نکرده‌است.

وی افزود: با کاهش ساعات فعالیت اصناف و سیستم حمل‌ونقل عمومی، فقط زمینه افزایش ازدحام که عامل تشدید شیوع کروناست، فراهم می‌شود.

هاشمی تاکید کرد که پیشنهاد شورای شهر تهران، تعطیلی دو هفته‌ای تمام فعالیت‌های غیرضروری به‌شکل کامل است که تردد شهروندان را کاهش دهد و ریاست محترم جمهوری اطمینان داشته باشند که این پیشنهاد توسط کمیسیون تخصصی سلامت شورای شهر تهران مورد بررسی کارشناسی قرار گرفته و پس از تایید در ستاد مقابله با کرونای تهران به تایید استانداری تهران نیز رسیده و کاملا پخته است.

وی گفت: لازم است به درخواست تعطیلی دو هفته‌ای تهران و اعضای شورا و تمامی روسای دانشگاه‌های سراسر کشور و استانداری رسیدگی شود.

قراردادهای غیرقانونی منطقه پنج متعلق به دو دهه اخیر است

رییس شورای اسلامی شهر تهران درباره انعکاس اخبار مربوط به تخلفات در قراردادهای مشارکتی منطقه ۵ شهرداری لازم تشکر و تذکری ارایه کرد و گفت: از دستگاههای نظارتی که پس از حدود دو دهه، به قراردادهای مدیریت شهری ورود کردند و در جهت احقاق حق شهروندان مسایل را پیگیری می کنند، تشکر می‌کنم.

وی افزود: این نتیجه شفاف سازی، رویکرد نظارت موثر و تعامل مدیریت شهری در این دوره با دستگاه‌های نظارتی است که قراردادها و اقداماتی که در طول دهه گذشته اتفاق افتاده، بدقت مورد بررسی قرار گیرد و شورای پنجم از هرگونه برخورد غیرسلیقه ای، بدون تبعیض و مبتنی بر بررسی‌های کارشناسی با تمام متخلفان حمایت می‌کند.

هاشمی اظهار داشت: اما در این باره تذکری نیز به رسانه ملی دارم که در انعکاس این موضوع به گونه ای عمل کرده که مخاطب تصور می کند، تخلفات مربوط به این دوره مدیریت شهری است، در حالیکه بازرسی ها مربوط به این دوره است و تخلفات عمدتا مربوط به قراردادهایی است که در دوره دهه گذشته منعقد شده‌است.

رییس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: اگر در این دوره نیز قصور یا تقصیری صورت گرفته باشد تداوم روند گذشته است و باید تمامی مقصران براساس نقش و تاثیرخود در تخلفات مورد پیگیرد و مجازات قرار گیرند.

وی تاکید کرد که انتظار ما از صداوسیما آن است که علاوه بر آنکه فرصت پاسخگویی به مسئولان فعلی مدیریت شهری در شفاف سازی این پرونده ها را فراهم کند، به پرونده های بسیار بزرگتری در شهرداری که سال هاست توسط دادسرای نیروهای مسلح و سایر نهادهای نظارتی تحت بررسی است، و شهروندان از شورای شهر انتظار ارائه اطلاعات درباره آن دارند، نیز بپردازد و به افکار عمومی درباره آن گزارش دهد.

در نشست امروز شورا ‌لایحه شهردار تهران در خصوص « اصلاح ماده ۱۱ مصوبه بسته محرک در شرایط سخت اقتصادی و نیز در شرایط بحرانی ناشی از گسترش ویروس کرونا» بررسی می‌شود.

«تعیین سیاست‌های اقتصادی، جذب مشارکت بخش خصوصی در حفظ و احیای اماکن تاریخی» و لایحه شهردار تهران در «تعیین بهای خدمات صدور پروانه فعالیت ناوگان باری شهر» از دیگر موارد دستور جلسه امروز شورا است.

یک فوریت طرح « ضمانت اجرای مصوبات شورا » و طرح «الزام شهرداری تهران به ارائه رایگان خدمات مجموعه های ورزشی تحت تملک شهرداری تهران،عدالت استخدامی و منوط کردن هر گونه صدور پروانه و گواهی ساختمانی به رعایت ضوابط مناسب سازی در راستای ارائه خدمات به افراد دارای معلولیت» و نیز «معرفی ۸ نفر از کارکنان رسمی شهرداری تهران جهت انتصاب به عنوان قائم مقام ذیحساب» در نشست شورا بررسی خواهد شد.

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

17 − 14 =

Top