سخنگوی سازمان انرژی اتمی:گام‌های بعدی در راه است

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: گام های بعدی در صورت اقدام نکردن طرف های مقابل در راه است

به گزارش ورامین تدبیر به نقل از مرکز دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان انرژی اتمی، آقای بهروز کمالوندی در مراسم گشایش دوره آموزشی حقوق هسته ای، با تاکید بر اینکه گام‌های بعدی در صورت اقدام نکردن طرف‌های مقابل در راه است، گفت: با توجه به تحولات اخیر، تصمیم ایران بر کاهش بخشی از تعهدات برجامی، بعد از یک صبر راهبردی یک ساله در پاسخ به اقدام یک طرفه خروج آمریکا از توافق و به منظور ایجاد توازن بین حقوق و تعهدات انجام شده است.شعار ما آن طوری که رهبری معظم انقلاب فرموده‌اند فناوری هسته‌ای برای همه و سلاح هسته‌ای برای هیچکس است.
وی یادآوری کرد که در صورت عملکرد مشابه طرف مقابل ایران آماده بازگشت بوده و در غیر این صورت کاهش تعهدات، تداوم خواهد داشت.
سخنگوی سازمان انرژی اتمی با تأکید بر برنامه همکاری بین ایران و اتحادیه اروپا، تمرکز بر ایمنی هسته‌ای و طرح‌های مربوطه و برگزاری ۳ دوره نشست سطح بالای ایران و اتحادیه اروپا اظهار داشت: علی رغم تمامی معضلات و مشکلات، با هدف بهبود همکاری‌ها و تبادل اطلاعات در جهت اجرای طرح مربوط به ضمیمه سوم برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) همکاری‌ها ادامه دارد.
آقای کمالوندی برگزاری دوره‌های حقوقی و تخصصی را نقطه عطفی دانست و ادامه داد: برگزاری این دوره‌ها در راستای تبادل اطلاعات حقوقی مربوطه بسیار مهم است و به ویژه در ارتباط با موضوع حل معضل خلع سلاح بسیار حایز اهمیت است.
معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس در ادامه سخنانش گفت:در سطح بین المللی حقوق هسته‌ای باید واجد الزاماتی به مثابه قانون اساسی جهانی باشد، به گونه‌ای که برای همه کشور‌ها حقوق و تکالیفی مشابه و بدون تبعیض قائل باشدکه از جمله این موارد خلع سلاح به عنوان خواسته جهانی است که جهان را در ابهام و آینده تاریکی فروبرده است.

مراسم گشایش دوره آموزشی حقوق هسته‌ای با حضور مسئولان و متخصصان حقوقی در سالن دکتر حسابی سازمان انرژی اتمی ایران برگزار شد. این دوره که به دنبال هماهنگی‌های به عمل آمده با اتحادیه اروپا برگزار می‌شود، ۵ روز ادامه خواهد داشت.
در مراسم گشایش این دوره آقای بهروز کمالوندی معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس سازمان انرژی اتمی، آقایان کیجو نوروانتو سفیر فنلاند در ایران و استفان کلمنت، رئیس هیئت اتحادیه اروپا در سازمان‌های بین المللی سخنرانی کردند.
دوره ۵ روزه حقوق هسته‌ای با سخنرانی‌هایی در حوزه حقوق هسته‌ای و مباحثی، چون حفاظت در برابر اشعه و ایمنی هسته ای، چارچوب‌های ملی و بین المللی ایمنی هسته ای، کنوانسیون حفاظت فیزیکی از مواد هسته‌ای، تهیه پیش نویس قوانین هسته ای، کنوانسیون‌های بین المللی و اصول مسئولیت در موضوع هسته ای، چرخه سوخت هسته‌ای و اقتصادی انرژی هسته‌ای ادامه خواهد داشت.گفتنی است مدرسین دوره از صاحب نظران حقوق هسته‌ای در سطح آژانس بین المللی انرژی اتمی و اتحادیه اروپا برگزیده شده‌اند

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

دوازده + 15 =

Top