بازدید خبرنگاران از پروژه‌های شاخص شهرداری قرچک/شریف: ۵ هزار قبر در فاز اول آرامستان قرچک آماده خواهد شد


🔹تور بازدید خبرنگاران دشت ورامین به‌منظور بازدید از پروژه‌های عمرانی با حضور محسن خرمی شریف شهردار، معاون فنی و عمرانی شهرداری و مدیران مناطق ۳ گانه برگزار شد.

🔹به گزارش پایگاه خبری ورامین تدبیر ، اصحاب رسانه در این برنامه چندساعته از روند پیشرفت فیزیکی چهار پروژه کمربندی شمالی، نمایشگاه دائمی، پردیس سینمایی و آرامستان بازدید به عمل آوردند و محسن خرمی شریف شهردار نیز به تشریح برنامه‌های پیش رو در راستای اتمام آن در جهت خدمت‌رسانی ایده آل به مردم پرداخت.
🔹محسن خرمی شریف شهردار قرچک در این بازدیدها بابیان اینکه تمام بودجه این پروژه از منابع مالی شهرداری تأمین‌شده است، اظهار کرد: طول پروژه کمربندی شمالی قرچک ۹ کیلومتر است که فاز اول آن چهار کیلومتر در هفته دولت، از ابتدای شهر قرچک تا خیابان فردیس به بهره‌برداری خواهد رسید.
🔹وی افزود: هم‌زمان با افتتاح این پروژه میدان شهید ستاری به ۵۰۰ متر قبل و در ابتدای کمربندی شمالی قرار خواهد گرفت که با بهره‌برداری کامل از این پروژه، نه‌تنها شهر قرچک بلکه بسیاری مشکلات ترافیکی شهرستان‌های جنوب شرق استان تهران نیز مرتفع شده و موجب تسهیل در حمل‌ونقل خواهد شد.
🔹این مدیر شهری از افتتاح محل دائمی نمایشگاه‌های شهرستان قرچک در هفته دولت خبر داد و افزود: محل دائمی نمایشگاه‌های شهرستان قرچک، یکی از پروژه‌های مهم این شهرستان به شمار می‌رود که بنا داریم در هفته دولت این پروژه مهم و تأثیرگذار را به بهره‌برداری برسانیم.
🔹خرمی شریف گفت: پروژه محل دائمی نمایشگاه‌های شهرستان به متراژ ۱۱۰۰ مترمربع بااعتباری بالغ‌بر ۵ میلیارد و ۳۷۵ میلیون تومان با پیشرفت ۸۰ درصدی در حال اجرا است.
🔹شهردار قرچک در ادامه بازدید از پروژه‌ها از افتتاح پردیس سینمایی این شهر خبر داد و اظهار کرد: پردیس سینمایی قرچک بر اساس درخواست مردم و در کمتر از یک سال احداث آن آغازشده است و برای این پردیس سینمایی سه سالن سینما با ظرفیت‌های مختلف در نظر گرفته‌شده و بنا داریم سالن اجرای تئاتر نیز راه‌اندازی نماییم.
🔹وی برآورد هزینه صورت گرفته تا پایان پروژه پردیس سینمایی را بین ۱۷ تا ۲۰ میلیارد تومان عنوان کرد و که در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.
🔹خرمی شریف بابیان اینکه ۵ هزار قبر در فاز اول آرامستان قرچک آماده خواهد شد، بیان داشت: احداث آرامستان که یکی از بزرگ‌ترین آرامستان های استان تهران است که در فاز اول مسیر این پروژه به طول ۸ کیلومتر بااعتباری بالغ‌بر ۱۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسیده و سوله تطهیر آن بااعتباری بالغ‌بر ۹ میلیارد تومان در حال ساخت است و تلاش داریم در سال ۱۴۰۱ این پروژه را به نتیجه برسانیم.
🔹شهردار قرچک گفت: برای آرامستان ۱۵۰ هکتار زمین و در فاز اول ۳۰ هکتار زمین در نظر گرفته‌شده است که ۵ هزار قبر در این فضا آماده خواهد شد و در آن بخش‌های مختلفی شامل نام قطعه آوران، خانوادگی و… مانند قطعات بهشت‌زهرا پیش‌بینی‌شده است.
🔹وی در پایان افزود: از مکان آرامستان جدید قرچک تا جاده حرم به حرم (جاده جدید قم) ۱۸ کیلومتر فاصله است و در نظر داریم پارک جنگلی بزرگی در انتهای این آرامستان احداث نماییم.

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

نه − 5 =

Top