استاندار تهران: حذف طرح ترافیک در راستای کاهش بار حمل و نقل عمومی است

استاندار تهران با اشاره به افزایش ۵۰۰ دستگاه اتوبوس به ظرفیت ناوگان حمل و نقل عمومی تهران گفت: حذف طرح ترافیک در راستای کاهش بارترافیکی حمل و نقل عمومی است.

به گزارش ورامین تدبیر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی با اعلام این خبر در مورد حذف طرح ترافیک تاکید افزود: حذف طرح ترافیک یکی از درخواست‌های ستاد مبارزه با کرونا استان تهران بود که دیروز وزیر بهداشت اعلام کردند.

وی اصافه کرد: اعتقاد داریم با توجه به فعالیت دو سوم ظرفیت کارکنان در دستگاه های اداری و فعالیت برخی بنگاه های اقتصادی و تولیدی اگر طرح ترافیک حذف نشود فاصله گذاری اجتماعی در حمل و نقل عمومی به درستی رعایت نمی شود.

محسنی بندپی ادامه داد: با توجه به اینکه ۲۶ درصد بار بیماری در حمل و نقل عمومی وجود دارد، در این زمینه هرچه رعایت و نظارت بر پروتکل های بهداشتی دقیق تر باشد می‌تواند بار انتقال ویروس را کمتر کند که یکی از عمده‌ترین دلایل حذف طرح ترافیک همین بود که حجم بار ترافیکی را کمتر می کند.

استاندار تهران در مورد سهمیه اتوبوس های استان تهران گفت: جهت افزایش ظرفیت ناوگان حمل و نقل عمومی، یک هزار و ۵۰۰ اتوبوس برای کل کشور مدنظر قرار گرفت که ۵۰۰ اتوبوس مربوط به تهران است و مقرر شد تا پایان اردیبهشت برآورد شود که چه تعداد از این اتوبوس ها توسط تولیدکنندگان داخلی تامین می شود و مابقی از طریق واردات پیگیری شود.

وی در مورد وضعیت معتادان متجاهر اظهار داشت: نگهداری معتادان متجاهر ماده ۱۶ در مراکز نگهداری، به لحاظ قانونی به مدت سه ماه و قابل تمدید برای سه ماه دیگر است که حداکثر ۶ ماه را شامل می شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: از آنجا که اجازه ادامه نگهداری این افراد نیازمند مصوبه بود امروز این مصوبه در ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح شد که نسبت به نگهداری آنها اقدام شود.

محسنی بندپی اظهار داشت: ستاد مبارزه با کرونا استان تهران پیش از این پیشنهاد داده بود که علاوه بر ۶ ماه نگهداری معتادان متجاهر برای دوره سه تا ۶ ماهه دیگر در شرایط کرونا قابل تمدید باشد، ضمن اینکه معتادانی که بیرون از این مراکز هستند نسبت به جمع‌آوری آنها اقدام و در یک مرکز جداگانه به صورت قرنطینه باشند و پس از غربالگری، تست و طی دوره قرنطینه به مراکز ماده ۱۶ منتقل شوند.

استاندار تهران همچنین در مورد غربالگری اتباع خارجی گفت: اقدامات اولیه برای غربالگری اتباع انجام و در این راستا هماهنگی لازم با فرمانداران شرق استان تهران به عمل آمده و طی این هفته اجرایی می‌شود.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: تاکنون ۷۱هزار و ۶۸۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۱۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۴۴۷۴ نفر رسیده است.

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

چهار + نه =

Top