۳۶۸۰ داوطلب انتخابات مجلس در استان تهران نام‌نویسی کردند

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار و رییس ستاد انتخابات استان تهران گفت: سه هزار و ۶٨٠ نفر تعداد کل داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه های ۶ گانه این استان است.

شکرالله حسن بیگی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ٨٣ درصد داوطلبان را آقایان و ١٧ درصد را زنان تشکیل دادند.

وی به تفکیک ثبت نام در حوزه های ۶ گانه تهران پرداخت و گفت: از این تعداد سه هزار و ٢٩٣ نفر در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس ثبت نام کردند.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار و رییس ستاد انتخابات استان تهران ادامه داد: در حوزه انتخابیه پاکدشت ٣١ نفر ، دماوند و فیروزکوه ٧٧ داوطلب ، رباط کریم و بهارستان ١٠١ نفر ، ورامین، پیشوا و قرچک ۵۲ داوطلب و شهریار، قدس و ملارد ۱۰۵ نفر ثبت نام کرده اند.
وی، تعداد کل داوطلبان اقلیت های دینی ثبت نام کرده برای انتخابات را ٢١ نفر اعلام کرد.
حسن بیگی با اشاره به اینکه امروز سومین روز ثبت نام انتخابات خبرگان رهبری است گفت: ٣۶ نفر برای رقابت در سه کرسی ثبت نام کردند.
وی تعداد ثبت نام کنندگان این دوره از انتخابات را با مجلس دهم مقایسه کرده و بیان داشت: در مجلس دهم ٢هزار و ٧۵٣ نفر نام نویسی کرده بودند که نشانگر افزایش ٢۵ درصدی داوطلبان در انتخابات مجلس یازدهم است.
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار و رییس ستاد انتخابات استان تهران اضافه کرد: بیشترین تعداد داوطلبان دارای مدرک فوق لیسانس با ٢ هزار و ٧۵٧ نفر هستند همچنین ۵٨۵ داوطلب دارای مدرک دکتری، ١۶٩ داوطلب حوزوی و ١۶۶ نفر دارای مدرک لیسانس هستند.
وی ادامه داد:‌ ۲۶ درصد از ثبت نام شوندگان بین ٣۶ تا۴٠ سال دارند و ٢۵ داوطلب با سن ٧١ تا٧۵ مسن ترین افراد بودند.
حسن بیگی بیان داشت: جوانترین ثبت نام کنندگان با سن ٣٠ تا٣۵ حدود ١۴ درصد را به خود اختصاص دادند.
به گفته وی، بیشترین ثبت نام کنندگان از صنف کارمندان با یک هزار و ٣٧۴ نفر، نمایندگان ادوار حدود یک درصد و ایثارگران ٢۵ درصد داوطلبان بودند. معاون سیاسی و اجتماعی استاندار و رییس ستاد انتخابات استان تهران خاطر نشان کرد: ٢۴ درصد داوطلبان یک دوره سابقه ثبت نام در انتخابات دوره های قبل را داشته اند.

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

18 − دوازده =

Top