١٢ استان کشور در منطقه قرمز مصرف برق

مدیرکل نظارت بر توزیع توانیر: ساعت‌های پرفشاری را در مدیریت پیک برق پشت سر می‌گذاریم، به طوری که اکنون ۱۲ استان در منطقه قرمز قرار دارند.

به گزارش گروه ورامین تدبیر به نقل ازپایگاه خبری توانیر، مسعود صادقی با بیان این که امروز میانگین دمای هوا نسبت به روز گذشته یک درجه گرمتر شده است، خاطرنشان کرد: این افزایش دما، باعث بالا رفتن مصرف برق در کشور شده است به طوری که هم اکنون ۱۲ استان کشور در منطقه قرمز قرار دارند.

صادقی با بیان اینکه خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سمنان، فارس، بوشهر، هرمزگان، لرستان، کرمانشاه، کردستان، استان تهران، آذربایجان شرقی، اردبیل و کلانشهر اهواز و منطقه غرب مازندران هم اکنون به دلیل افزایش مصرف در منطقه قرمز قرار دارند.

وی از هموطنان ساکن در این مناطق خواست که از طریق تنظیم درجه کولر‌های گازی روی ۲۴ درجه و استفاده از دور کند کولر‌های آبی با پرسنل صنعت برق برای پایدار ماندن شبکه و جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی همکاری کنند.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون همکاران ما در مرکز پایش صنعت برق و نیز در سراسر شرکت ها، در حال مدیریت شرایط کنونی هستند، اما همچنان نیازمند همکاری مشترکان هستیم.

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

11 − دو =

Top