وزیر بهداشت : تخت خالی داریم، مردم را مأیوس نکنید

وزیر بهداشت : مردم را نباید هراسناک و وحشت زده کنیم؛ مصاحبه نکنید که «تخت خالی نداریم»، اینگونه نیست، مردم نباید در هیچ کجای کشور هراس نبود تخت داشته باشند.

به گزارش ورامین تدبیر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ، آقای دکتر سعید نمکی در نشست با اعضای هیأت رییسه دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در ستاد این دانشگاه گفت: در هیچ کجای کشور نباید بگوییم که تخت خالی برای بیماران نداریم. خوشبختانه در تمام کشور کادر بهداشتی و درمانی برغم همه مشکلات مثل کوه ایستاده اند و دارند تخت خاص بیماران کرونا اضافه می‌کنند.

اگر لازم باشد از بخش‌های غیر کرونا، باز هم به بخش کووید ۱۹ اضافه می‌کنیم.

وی افزود: نگران درآمد اختصاصی بیمارستان‌ها هم نباشید. به شما قول می‌دهم و رییس جمهور و سازمان برنامه و بودجه هم حمایت می‌کنند. کسری درآمد اختصاصی بیمارستان‌ها را به دلیل اشغال بخش‌های کرونایی حتما جبران می‌کنیم.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی تأکید کرد: تقاضای من این است که به مردم سیگنال مایوس کننده بیهوده ندهید. مردم را از خطرات کرونا آگاه کنید، هوشیار کنید، اما اینگونه صحبت نکنید که “ای‌ها الناس، تخت خالی نیست و ممکن است در خیابان بمانید”. بنده به عنوان وزیر و شما به عنوان خدمتگزاران کنار مردم در نظام سلامت، وظیفه داریم که همه بیماران را فارغ از هر دلیل و علتی پذیرش و به آن‌ها خدمت رسانی کنیم.

آقای دکتر نمکی تصریح کرد: مگر کسی که چاقو خورده، دعوا کرده، رانندگی ناجور کرده، خودرو او واژگون شده را پذیرش نمی‌کنیم؟ همیشه می‌گویم و تکرار میکنم بنده وزیر بهداشتِ همه ملت ایران اعم از شیعه، اهل تسنن، زرتشتی، مسیحی، کلیمی، لامذهب، اصولگرا، اصلاح طلب و حتی زندانی محکوم به اعدام هستم. نمی‌توانیم به مردم بگوییم که، چون چاقو کشیده‌ای و به شکم همدیگر فرو کرده اید، تو را پذیرش نمی‌کنم. مسوولیت ما چیز دیگریست.

وی یادآور شد: خواهش من این است که به مردم وحشت بیهوده منتقل نکنیم که تخت خالی نداریم و هیچ وقت نباید این را اعلام کنیم، چون تخت خالی داریم، اما از آن طرف هم باید مردم را نسبت به این بیماری آگاه کنیم. فرض کنید همه خودرو‌های آتش نشانی، جنب خانه فردی ایستاده آیا او باید خانه خود را آتش بزند؟ یا اینکه همه امدادگران در یک مکان حضور دارند، فرد باید خودش را از پشت بام پایین بیاندازد؟

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی تأکید کرد: نمی‌توانیم به مردم القای وحشت کنیم پس باید برای بخش کرونا و غیرکرونا حتما آمادگی داشته باشیم و این بخش‌ها حتی برای انجام سی تی اسکن و آزمایش را از همدیگر جدا کنیم تا زنجیره انتقال را قطع کرده و برای سایر بیماران اعتماد و اطمینان ایجاد کنیم.

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

6 + پانزده =

Top