نخستین جلسه شورای اداری ورامین پس از دوران کرونا

جلسه شورای اداری شهرستان ورامین با حضور حسین نوش آبادی نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچک در محل فرمانداری ورامین برگزار شد.

? حسین کاغذلو روز پنج‌شنبه در جلسه شورای اداری ورامین که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار کرد: وضعیت شیوع ویروس کرونا در ورامین به واسطه تلاش تمامی گروه‌ها از مردم تا مسئولان باعث شد تا شرایط این شهرستان هیچ‌گاه از وضعیت زرد عبور نکرده و اغلب اوقات این شهرستان، شرایط مناسبی را در کنترل بیماری سپری کرد.
وی گفت: با پایان یافتن برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، نخستین جلسه ستاد مقابله با کرونا روز سوم اسفندماه فعالیت خود را در این شهرستان آغاز کرد و وظیفه هر دستگاه در مقابله بااین بیماری مشخص و مسئولان با همراهی مردم وارد میدان مقابله با این ویرس شدند.
وی اظهار کرد: در کنار تلاش مسئولان، ایثارگران جبهه سلامت نیز در دو بیمارستان شهید مفتح و شهدای ۱۵ خرداد با از خودگذشتگی، پذیرای بیماران ناشی از ویروس کرونا شدند و با مدیریت مناسب و برنامه منسجم موفق شدند تا دستاوردهای مهمی را در کنترل ویروس این بیماری به دست آورند.
وی گفت: توزیع صدها هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده، تولید ماسک‌های تخصصی، گان و لوازم بهداشتی مورد نیاز در مراکز درمانی ظرفیت شهرستان ورامین را در مدیریت شیوع این ویروس به نمایش گذاشت و بسیاری از نیازهای استان تهران نیز توسط تولیدکنندگان این شهرستان تأمین شد.
فرماندار ورامین افزود: در کنار تلاش‌های صورت گرفته از سوی مردم و مسئولان، گروه‌های جهادی با مدیریت و پشتیبانی سپاه پاسداران و بسیج به میدان مقابله با ویروس کرونا آمده و صحنه‌های غرورآفرینی از همدلی و همراهی مردم در گذر از بحران‌ها را به نمایش گذاشت.
وی با تقدیر از تلاش اصناف شهرستان ورامین گفت: بسیاری از صاحبان صنوف شهرستان ورامین در شرایطی که چشم به بازار شب عید داشتند، حتی پیش از ابلاغ رسمی نسبت به تعطیلی کسب و کار خود اقدام کردند و با وجود ضررهای مالی زیاد، مسئولان را در کنترل این بیماری همراهی نمودند.
کاغذلو با اشاره به برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: بیش از ۵ هزار نفر در قالب هیأت‌های اجرایی، نظارت و بازرسی، کار برگزاری این رویداد مهم سیاسی را بر عهده داشتند و بر اساس قانون، انتخاباتی شفاف و قانونمند را برگزار کردند.
وی تصریح کرد: آراء مردم حق‌الناس و امانتی در دست مسئولان برگزاری این رویداد مهم سیاسی بود و قطعا این امر به پیشرفت شهرستان منحر می‌شود.
وی گفت: شهرستان ورامین سال گذشته با دستاوردهای مهم عمرانی از جمله افزایش ظرفیت انتقال گاز از ۴ به ۲۴ اینچ و اجرای طرح انتقال گاز به شهرک گل و گیاه حصارگلی، اجرای خط انتقال پست ۶۳ کیلوولت پس از ۱۱ سال و برخورداری مردم از آب شرب سالم و بهداشتی سد ماملو همراه بود که این مهم، بسیاری از نیازهای شهرستان را برطرف کرد.
نماینده دولت در ورامین افزود: برخورد با ساخت و ساز غیرمجاز و تغییر کاربری اراضی کشاورزی، اولویت ورامین است چرا که این ساخت و سازها، علاوه بر این که اقتصاد کشاورزی شهرستان را تحت الشعاع قرار می‌دهد، باعث می‌شود تا آب سالم و بهداشتی که باید به مصرف شرب روستائیان برسد، در باغ ویلاها به هدر رود.

?حسین نوش‌آبادی در جلسه شورای اداری ورامین
انسان در طول زندگی خود به سه موهبت امنیت، عدالت و رفاه نیاز دارد و فعالیت تمام نهادها در جامعه اسلامی برای تحقق این سه اصل صورت می‌گیرد.
نمایندگان مجلس باید با دوری جستن از منافع حزبی ،اندیشه های فردی و حب و بغض‌ها فقط برای مردم کار کنند چرا که تعصبات قومی و نژادی زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست.
در ابتدا به عنوان یک شهروند سپس به نمایندگی از مردم ورامین، پیشواو قرچک منویات رهبر معظم انقلاب را سرلوحه کار خود قرار داده و در امور نمایندگی مردم، هیچ تعلق شخصی و حزبی خاصی نداشته و تلاش دارم تا با تعامل دوستانه و برادرانه و البته در چارچوب قانون، حرکت کرده و به وظایف قانون‌گذاری و نظارت خویش در مجلس عمل کنم.
دشت ورامین از پیشینه وزین تاریخی برخوردار است و به فرموده امام راحل و رهبر معظم انقلاب، این شهرستان سرزمین پاکان است که با تلاش و ایثار باید کاری کرد که رفتارها و ناهنجاری‌ها، چهره آن را مخدوش نکند.
سه شهرستان ورامین، پیشوا و قرچک مشکلات و نیازهای مشترکی دارند که با تعامل و همکاری مسئولان آن‌ها، این مشکلات با اولویت بندی قابل رفع است. اجرای حمل و نقل ریلی و اتصال به شبکه متروی تهران، از مطالبات بر زمین مانده مردم دشت ورامین است، موضوعی که سال‌ها قبل اجرای آن به عنوان مترو آغاز شد و با انحراف از مسیر اجرا، نتوانست نیاز مردم این سه شهرستان را برآورده کند.
سد ماملو با هدف تأمین آب موردنیاز دشت ورامین در حوزه کشاورزی و شرب احداث شد ولی حین اجرا، بخش‌های دیگری از آب آن استفاده کردند، آب شرب مردم این سه شهرستان باید از سد ماملو تأمین شود.
با اجرای فاز دوم خط انتقال پساب تصفیه شده جنوب تهران به دشت ورامین، بسیاری از نیازهای کشاورزی این منطقه به آب برطرف و از پیشروی پدیده مخرب فرونشست زمین جلوگیری می‌شود.
طی سه هفته گذشته، بیش از ۹۰ درصد از مراجعین به دفتر نماینده، افراد جویای کار بودند، با رفع موانع فعالیت تولیدکنندگان در قالب جلسات تخصصی تسهیل و رفع موانع تولید، فعال‌تر شدن شهرک‌های صنعتی سه شهرستان ورامین، پیشوا و قرچک و راه‌اندازی واحدهای راکد و یا در حال تعطیل، می‌توان مشکل بیکاری را در مطنقه برطرف کرد.
دشت ورامین از کمبود مراکز درمانی نیز رنج می‌برد، شهرستان پیشوا فاقد بیمارستان است، دو بیمارستان ورامین ظرفیت کافی برای پذیرش بیماران را نداشته و نیاز به تجهیز امکانات دارند و تنها بیمارستان قرچک هیچ‌گاه به ظرفیت تعداد تخت‌های اعلام شده دست نیافت.
مدیران منطقه موظفند تا هنرمندانه، مشکلات را طبقه‌بندی کرده و اولویت‌ها را در نظر گیرند و با تلاش و همت، مطالبات مردم را پیگیری نمایند چرا که کم‌کاری مسئولان، مردم را به آینده نظام ناامید می‌کند.

 

 

شورای اداری ورامین

 

 

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

هفده − یک =

Top