نامه ایران به آژانس / رئیس جمهوری باید دستور اقدام را صادر کند

رییس سازمان انرژی اتمی از نامه ایران به‌آژانس درباره تولید سوخت ۲۰ درصد خبر داد و گفت: ما باید مصوبه مجلس را اجرا کنیم اما دولت آیین نامه‌ای در خصوص چگونگی اجرای آن ابلاغ کرده و بعد از آن رییس جمهوری باید دستور اقدام صادر کند.

به گزارش ورامین تدبیر به نقل از اداره‌کل دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان انرژی اتمی، «علی اکبر صالحی» در برنامه تلویزیونی«قرار قاسم»‌ در خصوص آغاز تولید سوخت ۲۰ درصد گفت: نامه‌ای به نماینده جمهوری اسلامی در وین داده‌ایم که تسلیم آژانس شود و بازرسان بیایند فک پلمپ کنند.

وی با بیان اینکه تحت نظارت آژانس در آینده نزدیک باید کپسول گاز اورانیوم را تعویض کنیم، تاکید کرد: ما باید مصوبه مجلس را اجرا کنیم اما دولت آیین نامه‌ای در خصوص چگونگی اجرای آن باید ابلاغ کند و بعد از آن رئیس جمهور باید دستور اقدام صادر کند.

رییس سازمان انرژی اتمی اضافه کرد: ما سرباز نظام هستیم و دستمان روی ماشه است. فرمانده باید دستور بدهد. ما خیلی سریع می‌توانیم کار را شروع کنیم.

صالحی با گرامیداشت یاد و خاطره فرماندهان شهید مقاومت سردار سلیمانی و المهندس و همراهان شهیدشان گفت: این شهدای عزیز اسوه‌هایی هستند که باید به ملت و نسل‌های آینده معرفی شوند تا این نسل‌ها بتوانند راه خود را پیدا کنند.

وی با بیان اینکه نمی‌خواهیم اسطوره‌سازی کنیم بلکه می‌خواهیم اسوه‌سازی کنیم، اظهار داشت: اسطوره با خیالات سروکار دارد، اما اسوه با صفات واقعی در تماس است که می‌توان به راحتی الگو قرار داد. سردار سلیمانی انسانی مثل دیگران بود که توانست الگو شود. اینها جهاد اکبر یا جهاد نفس و خودسازی کردند، در بستر دین و ایمان حرکت کردند، بعد به جهاد اصغر پرداختند و آثار ماندگاری از خود بجای گذاشتند.

معاون رییس‌جمهوری با اشاره به دیدارهای منظم با سردار سلیمانی در کسوت وزیر امور خارجه تصریح کرد: شهید سلیمانی شخصی دوراندیش بود و کاری بزرگ کرد که توانست سمت و سوی اتفاقات کشورهای عربی از جمله مصر، لیبی و تونس و به ویژه سوریه را حدس بزند و بخواند.

صالحی با اشاره به تقویت روابط سوریه با مصر به ویژه در زمینه اطلاعاتی در زمان مرسی و حمایت سردار سلیمانی از سوریه که از ارکان اصلی مقاومت بود، خاطرنشان کرد: اگر سوریه می‌ریخت، مقاومت یک رکن اساسی خود را از دست می‌داد. لذا با دعوت سوریه سردار سلیمانی به این کشور که جنگ جهانی علیه او راه انداخته بودند، وارد شد. شهید سلیمانی در مقابل این هجمه جهانی به کمک سوریه رفت. در هشت، ۹ سال گذشته به یمن دوراندیشی و همت والای شهید سلیمانی سوریه پابرجا مانده است. ملت سوریه تلاش و مقاومت کرد، رهبر سوریه، بشار اسد هم رهبری مقاوم و معتقد بود، اما اگر کمک جمهوری اسلامی نبود، در شرایط سخت و دشواری قرار می‌گرفت.

وی با بیان اینکه در داخل هم برخی درباره موفقیت در سوریه مردد بودند، به تردید مسلمانان پیش از فتح مکه اشاره کرد و ابراز داشت: شرایط در سوریه خوب نبود اما شهید سلیمانی با اطمینان خاطر به نصرت الهی ایمان داشت. افق وضعیت سوریه هنوز روشن نبود اما برای کسی که در دل قضیه بود موضوع فرق می‌کرد. حمایت رهبر انقلاب در این قضایا قدرت و اعتماد به نفس می‌داد. الان بعد از ۹ سال حقانیت فرماندهی که بر اساس عقلانیت و ایمان فرماندهی و در بستر دین حرکت می‌کرد، جا افتاده است.

رییس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه کار شهید سلیمانی دو بخش نظامی و فرهنگی داشت، عنوان کرد: لازم بود برداشت عموم مردم و افکارعمومی کشورهایی که بیداری اسلامی در آنها اتفاق افتاده بود، از انقلاب اسلامی برداشت صحیحی باشد. لذا در این کشورها روشنگری می‌شد و با نخبگان آنها تماس برقرار می‌کردیم.

صالحی ادامه داد: به توصیه شهید سلیمانی به تلویزیون مصر رفتیم. سوال کردند چرا می‌خواهید مصری‌ها را شیعه کنید. با استفاده از بیانات حضرت آقا گفتم باید در ابتدا تعریف مشترکی از شیعه و سنی داشته باشیم. اگر سنی معنایش تبعیت از سنت حضرت رسول اکرم(ص) است، ما ایرانی‌ها قبل از اینکه شیعه باشیم، سنی هستیم و اگر شیعه حب اهل بیت باشد، شما مصری‌ها قبل از اینکه سنی باشید، شیعه هستید. پس نه نیاز است شما ما را سنی کنید و نه ما شما را شیعه کنیم. شهید سلیمانی در این وادی‌ها ورود کرده بود و این آگاهی را در تعریف انقلاب اسلامی به مردم مصر می‌داد.

معاون رییس‌جمهوری با اشاره شجاعت سردار شهید در حضور در جبهه‌های مختلف مقاومت بیان کرد: شهید به مراد خودش حضرت علی بن ابیطالب علیه‌السلام تاسی کرده است که عطوفت، رافت و رحمت بیکران داشت. به همین سیاق آغوش شهید سلیمانی محل عطوفت برای فرزندان یتیم و شهدا بوده است. از طرفی هم دست و بازویش قوی بود و بدون ترس و لرز در برابر دشمن می‌ایستاد و پاسخ می‌داد.

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

3 × چهار =

Top