نامه انتقادی منتخب گرمسار به وزیر صنعت/ مجلس یازدهمی‌ها عملکردها درباره کرونا را زیر نظر دارند

 

 

 

 

به این می‌گن :صراحت و جسارت کلام؛

به این می‌گن: پیام دادن نماینده به وزیر؛

به این می‌گن: نماینده مردم نه نماینده دولت؛

بخونید ببینید نماینده مردم گرمسار چطور به وزیر صمت پیام داده و باز خواستش کرده… ?

جناب آقای رحمانی

وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت

سلام علیکم؛

مولا امیرالمومنین علی (ع) می‌فرمایند: “هرگاه فرصتی به دست آوردی، آن را غنیمت شمار، همانا از دست دادن فرصت، اندوه آورد.” می‌خواهم از همین فرمایش حضرت، استفاده کنم و بگویم، اندوه از آن کسانی است که از فرصت‌ها استفاده نمی‌کنند اما وای بر مدیرانی که استفاده نکردنشان از فرصت‌ها، ملتی را اندوهگین می‌کند که به راحتی هم قابل جبران نیست.

شیوع ویروس کرونا از چند ماه پیش از کشور چین شروع شد و بارها مقامات مسئول در وزارت بهداشت اعلام کردند، ورود این ویروس به کشور حتمی است. حتی دکتر گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های وزارت بهداشت رسماً اعلام کرد: ” هر کس بگوید جلوی ورود ویروس کرونا را می‌گیریم، حرف غیر علمی زده است “. بنابراین از همان ابتدا یعنی در ماه‌های آذر و دی ماه مشخص بود که ویروس کرونا به کشورمان وارد خواهد شد.

با این اخباری که یقیناً شما و وزارتخانه‌ی تحت امرتان هم از آن مطلع بوده اید، برای تأمین مایحتاج بهداشتی مردم از جمله مواد ضد عفونی کننده، ماسک، دستکش و سایر اقلام مورد نیاز چه فکری کرده بودید؟ برای تأمین مایحتاج مردم در واحدهای صنفی چه تدابیری اندیشیده بودید؟ برای واحدهای تولیدی و کارگرانشان که احتمالاً بر اثر تعطیلی‌ها دچار مشکلات جدی اقتصادی می‌شدند چه تدابیری اندیشیدید؟ اصلاً تدبیر پیش کش، فکر کردید که دو ماه بعد ویروس بیاید چه نیازهایی داریم و چه باید بکنیم؟ از فرصت طلایی قبل از ورود ویروس به کشور چه استفاده‌ای کردید؟

آقای وزیر صمت

اینکه بنشینید پشت میزتان و منتظر بمانید ابتدا ویروس بیاید و بعد ماسک و دستکش تمام شود، بعد شروع به کار کنید نامش تدبیر نیست. این کارها اسمش بی تدبیری است. هنوز با گذشت بیش از یک ماه از شیوع این ویروس، مردم ماسک ندارند و دستکش با قیمت‌های چند برابری به فروش می‌رسد. چه کسی در وزارتخانه‌ی شما پاسخگوی این درد است؟ باور کنید با این نحوه‌ی عملکرد شما اصلاً نیازی به حضور وزیر در وزاتخانه ی شما نبود، اصلاً در وزارتخانه را می‌بستید و می‌رفتید منزل می‌خوابیدید، شاید کشور بهتر اداره می‌شد.

آقای وزیر صمت

شما چطور وزیری هستید که دستکش با چند برابر قیمت به فروش می‌رسد و ماسک در بازار پیدا نمی‌شود اما شب راحت می‌خوابید؟ چطور می‌توانید راحت بخوابید وقتی مردم گرفتارند؟ چطور می‌توانید هنوز روی خودتان اسم وزیر بگذارید، وقتی بسیاری از اصناف و واحدهای تولیدی به دلیل تداوم تعطیلات و نداشتن هیچ تدبیری در حال ورشکستگی هستند و بسیاری از کارگران دچار بیکاری شده اند؟

آقای وزیر صمت

به شما هشدار می‌دهم که گمان نبرید مجلس دهم کارش در حال اتمام است و مجلس بعدی هم تا شکل بگیرد، ماجرای کرونا و کمبودهایش تمام می‌شود. درست است که مجلس جدید هنوز شکل نگرفته اما یقین بدانید که حواسمان به شما و اقداماتتان هست. به دقت مشغول رصد عملکرد شما هستیم و از اولین روزهای تشکیل مجلس باید پاسخگوی بی تدبیری‌ها و عملکرد ضعیف تان باشید.

به شما هشدار می‌دهم تا شروع مجلس جدید، یک ساعت هم پلک روی هم نگذارید و کار مردم مظلوم را با هوشیاری، تدبیر و دقت فراوان انجام دهید، چون دوران لابی گری برای عبور از گزند انتقادات تمام شده است. مطمئن باشید نه لابی‌های شما اثرگذار خواهد بود و نه ما کسانی هستیم که از حق مردم بگذریم. از همان ساعت اول روز اول شروع به کار مجلس، یک یک وزرا و مسولان بی تدبیر، خسته و بی حوصله را به خط می‌کنیم و از شما کار می کشیم و اگر هم نتوانید کار مردم را راه بیندازید به سلامت.

والسلام علیکم

اردشیر مطهری

منتخب مردم گرمسار و آرادان در مجلس یازدهم

 

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

پانزده − 5 =

Top