موافقت رهبر معظم انقلاب با آزادسازی سهام عدالت

رهبر ایران درپی درخواست رئیس جمهور این کشور، با آزادسازی سهام عدالت موافقت کرد.

حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب با انتشار ابلاغیه ای، موافقت خود با درخواست حسن روحانی، رئیس جمهور این کشور برای “آزادسازی سهام عدالت” را اعلام کرد.

به گزارش ورامین تدبیر و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رهبر معظم انقلاب ، حضرت آیت الله خامنه ای شروط سه‌گانه‌ای را برای موافقت خود با آزادسازی سهام عدالت عنوان کرده است.

رهبر معظم انقلاب در این ابلاغیه شروط زیر را برای واگذاری سهام عدالت به مردم و فروش آن در بورس تعیین کرده است:

«دارندگان سهام عدالت مجازند در محدوده زمانی مشخص مالکیت مستقیم سهام شرکت‌های سرمایه‌پذیر را انتخاب نمایند و به تناسب، نقش مدیریتی خود را ایفا کنند.

مقررات مورد نیاز جهت انتقال سهام به صاحبان سهام عدالت توسط شورایعالی بورس تدوین و تصویب شود. این مصوبات برای کلیه دستگاههای اجرایی لازم‌الاجراست.

نسبت به سهام باقیمانده در شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی، شورایعالی بورس موظف است ضمن تشویق ماندگاری صاحبان سهام در شرکت‌های مذکور، از طریق مبادی ذیربط هرچه زودتر زمینه‌ی ورود آن شرکتها را در بورس فراهم نماید.»

وی همچنین خواستار تسریع روند واگذاری سهام عدالت از سوی دولت به مردم شده است.

گفتنی است طرح توزیع سهام عدالت در ایران در سال ۱۳۸۵ خورشیدی آغاز و بر اساس آن مالکیت بخشی از سهام برخی کارخانجات و بنگاه های دولتی به گروه هایی از شهروندان این کشور منتقل شد اما مالکان این سهام حق فروش سهام خود و دریافت سود تا ده سال یعنی ۱۳۹۵ را نداشتند.

اسحاق جهانگیری، معاون اول ریاست جمهوری ایران اواخر فروردین امسال با اعلام اینکه ۴۹ میلیون تن از مردم ایران دارای سهام عدالت هستند، گفته بود: ۴۹ میلیون نفر از مردم ما دارای سهام عدالت هستند که امروز ارزش شرکت‌ها و سهام آنها افزایش یافته است. ارزش یک سهم یک میلیونی متعلق به اقشار بی بضاعت امروز معادل ۸ میلیون تومان شده است و ارزش سهم ۵۰۰ هزار تومانی سایر سهامداران نیز به ۴ میلیون تومان رسیده است.
خبرگزاری آناتولی اخبار خود از طریق سامانه مدیریت خبر (HAS) برای مشترکین رسانه‌ای ارسال و فقط بخشی از آنها را خلاصه و در وبسایت خود منتشر میکند. بنابراین برای دریافت اخبار کامل ما، لطفا تماس گرفته و مشترک شوید!

 

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

پنج × 3 =

Top