معاون وزارت بهداشت: موافقت وزارت بهداشت با اعزام زائران به عتبات عالیات صحت ندارد

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن تکذیب خبر موافقت این وزارتخانه با اعزام محدود زائران به عتبات عالیات گفت: این موضوع صحت ندارد و چنین مجوزی در شرایط حاضر و تا اطلاع ثانوی نه از سوی وزیر بهداشت و نه وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا صادر نشده است.

به گزارش ورامین تدبیر به نقل از تارنمای وزارت بهداشت، “علی رضا رییسی” چهارشنبه شب با اعلام این خبر افزود: این موضوع در کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد کرونا نیز بررسی شده و کماکان اعزام زائران به عتبات عالیات منتفی است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: پوشیده نیست که بسیاری از هموطنان عزیز و عاشقان اهل بیت (ع) برای زیارت عتبات عالیات لحظه شماری می‌کنند، ولی در شرایط فعلی تا اطلاع ثانوی ازسرگیری اعزام زوار به عتبات میسر نیست و قدر مسلم هر زمان شرایط ایجاب کند، وزیر بهداشت و وزارت بهداشت و ستاد کرونا، برای اعلام موافقت درنگ نخواهند کرد.

رییسی اظهار کرد: موضوع حج تمتع سال آتی شمسی نیز همان گونه که وزیر بهداشت قبلا تاکید کرد، منوط به آمادگی میزبان و ارزیابی ریسک در زمان‌های نزدیک به حج و البته واکسیناسیون افراد قبل از اعزام و طبق پروتکل‌های اعلامی در آن زمان خواهد بود و در زمان حاضر در این مورد نیز نمی‌توان نظر قطعی اعلام کرد.

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

دوازده + سیزده =

Top