مطالبات کشاورزان گندم‌کار پرداخت شد

نوبخت: با پی‌گیری‌های صورت گرفته، ۱۳ هزار و ۳۲۵ میلیارد تومان از مطالبات کشاورزان تاکنون پرداخت شده است

به گزارش ورامین تدبیر به نقل از مرکز اطلاع رسانی روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان برنامه و بودجه کشور، آقای محمدباقر نوبخت گفت: مقدار ۷ میلیون و ۷۰۵ هزار تن گندم به ارزش ۱۳ هزار و ۳۴۶ میلیارد تومان تا بیست و هفتم شهریور امسال از کشاورزان خریداری شده است و با پی‌گیری‌های صورت گرفته، ۱۳ هزار و ۳۲۵ میلیارد تومان از مطالبات کشاوزان تاکنون پرداخت شده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اعلام این خبر افزود: با احتساب این مقادیر و ارقام، حدود ۹۹،۸ درصد ازمطالبات کشاورزان گندم‌کار پرداخت شده و باقی‌مانده مطالبات آنان هم برابر ۲۱ میلیارد تومان تامین اعتبار شده و در روز‌های آینده و حداکثر تا سی ویکم شهریور امسال پرداخت خواهد شد.
وی اظهار داشت: باوجود افزایش ارزش گندم خریداری شده از کشاورزان در سال جاری و رشد حدود ۶ درصد آن نسبت به مبلغ سال قبل (۱۲ هزار و ۵۵۰ میلیارد تومان)، مطالبات کشاورزان گندم‌کار نسبت به سال گذشته یک ماه زودتر تسویه و پرداخت می‌شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشوردر ادامه اظهارات خود گفت: با توجه به منابع تأمین شده از محل اعتبارات عمومی و هدفمندسازی و منابع داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران و نیز مشارکت جدی نظام بانکی، روند تأمین و پرداخت مطالبات کشاورزان در سال جاری با کمترین مدت زمان تأخیر به طور مطلوب محقق شده است.

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

1 + سه =

Top