مالباختگان این سارق به پلیس مراجعه کنند

پلیس آگاهی پایتخت با انتشار عکس یک سارق اعلام کرد: وی که به بهانه‌های مختلف از رانندگان می‌خواست او را به جایی برسانند و با تعارف کردن مواد خوراکی آنان را بیهوش و اموالشان را سرقت می‌کرد دستگیر شد و مالباختگان می توانند برای پیگیری امور مراجعه کنند.

به گزارش ورامین تدبیر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس پایتخت سرهنگ خیرالله دولت خواه رییس پایگاه پنجم آگاهی تهران بزرگ روز چهارشنبه افزود: ۱۷ تیرماه سال جاری مردی طی تماس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ از سرقت اموالش به ارزش ۱۵ میلیون تومان توسط جوانی به کلانتری ۱۵۰ تهرانسر اعلام شکایت کرد.

شاکی ادامه داد: در روز حادثه از چهاردانگه با خودرو سواری شخصی به سمت سه راه آذری در حرکت بودم که در محدوده پاسگاه نعمت آباد جوانی جلوی مسیر مرا گرفت و گفت (مادرم در درمانگاهی واقع در سه راه آذری بستری است و با خواهش و تمنا خواست که او را به آنجا برسانم).

وی افزود: پس از گذشت چند دقیقه در طول مسیر وی اقدام به تعارف بیسکوییت به من کرد و من هم یکی از آنها را برداشتم و خوردم، که بعد از چند دقیقه احساس سنگینی کردم و بیهوش شدم.

مالباخته گفت: ساعت ۱۲ ظهر در کنار خیابانی در تهرانسر به هوش آمدم و فهمیدم که سارق بوده و اموالم از قبیل (کارت های عابربانک- وجه نقد-گوشی تلفن همراه) به ارزش ۱۵ میلیون تومان به سرقت برده است.

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی در ادامه اظهار داشت: کارآگاهان به دنبال اظهارات شاکی، دستگیری سارق جوان را در دستور کار خود قرار دادند و با انجام اقدامات پلیسی و پایش های اطلاعاتی موفق به شناسایی هویت سارق به نام ” حمید. ی ” ۳۳ ساله ساکن محدوده خیابان خاوران شدند.

دولت خواه افزود: با ارجاع اطلاعات بدست آمده به بازپرس پرونده، دستور دستگیری حمید صادر و در تاریخ ۲۸ شهریور ماه طی یک عملیات غافلگیرانه وی در مخفیگاهش دستگیر و به پایگاه پنجم انتقال داده شد.

متهم ضمن قبول سرقت از مالباخته، به پنج فقره سرقت بعنف به شیوه بیهوشی اعتراف کرد و اظهار داشت: با این شیوه تاکنون بیش از ۶۰ میلیون تومان از مالباختگان سرقت و اموال مسروقه شامل (موبایل، ساعت … ) را در محدوده مولوی به افراد عبوری به قیمت نازل می فروخت و پول حاصله را به دلیل اعتیاد شدید به ماده مخدر شیشه مصرف کرده است.

دولت خواه گفت: با توجه به دستگیری سارق و اعتراف صریح به سرقت متهم با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضایی جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت با اشاره به اینکه دستور انتشار تصویر بدون پوشش متهم از سوی بازپرس پرونده صادر شده است اظهار داشت: از شهروندانی که با این شیوه مورد از آنها سرقت شده است درخواست داریم در صورت شناسایی متهم جهت تشکیل پرونده مقدماتی به پایگاه پنجم پلیس آگاهی واقع در بزرگراه یادگارامام (ره) خیابان زنجان شمالی مراجعه و یا با شماره تلفن ۶۳۹۵۷۷۷۴ تماس گیرند.

وی همچنین به شهروندان توصیه کرد: از اعتماد به افراد غریبه و قبول مواد خوراکی و نوشیدنی خودداری نمایید و به ابراز صمیمت بی مقدمه و سریع غریبه هایی که در طول روز در مواجهه با آنان قرار می گیرید شک و با احتیاط و تردید با آنها برخورد کنید.

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

3 − 2 =

Top