قطعه بندی مرغ ممنوع شد

اداره کل دامپزشکی استان تهران اعلام کرد: قطعه‌بندی و طعم‌دار کردن گوشت مرغ و فروش آن در مراکز عرضه از قبیل قصابی‌ها، سوپرمارکت‌ها، مرغ فروشی‌ها و سایر مراکز فاقد مجوز از دامپزشکی ممنوع است.

به گزارش ورامین تدبیر به نقل از ایرنا، اداره کل دامپزشکی استان تهران روز شنبه در اطلاعیه ای اعلام کرد: با توجه به وضعیت شیوع بیماری کرونا در کشور، به ویژه در استان تهران و با عنایت به ابلاغ سازمان دامپزشکی کشور مبنی بر تشدید اقدامات بهداشتی به منظور جلوگیری از انتقال و گسترش این بیماری، به اطلاع مردم می‌رساند، هر گونه قطعه‌بندی و طعم‌دار کردن گوشت مرغ و فروش آن در مراکز عرضه از قبیل قصابی‌ها، سوپرمارکت‌ها، مرغ فروشی‌ها و سایر مراکز فاقد مجوز از دامپزشکی ممنوع است و این مراکز صرفاً مجاز به عرضه مرغ به صورت بسته‌بندی کامل و یا محصولات بسته‌بندی شده واجد شناسنامه تولید از مراکز مجاز و معتبر تحت نظارت سازمان دامپزشکی کشور هستند.

در این اطلاعیه تاکید شده است: جهت رعایت اصول بهداشتی و جلوگیری از شیوع احتمالی بیماری، مردم باید از خرید محصولات فاقد شناسنامه و قطعه‌بندی خارج از سیستم بهداشتی خودداری کنند.

اداره کل دامپزشکی استان تهران در باره شیوع ویروس کرونا در میان ماهی های زینتی تصریح کرده است: عامل این بیماری برای ماهی بیماری زا نیست ولی در صورت عدم رعایت نکات ایمنی و بهداشتی از طریق آب و سطح بدن ماهی قابلیت انتقال به انسان را دارد.

اطلاعیه می افزاید: ضروری است ضمن خرید ماهی قرمز از مراکز مجاز حتی الامکان در ظروف یکبار مصرف به منزل حمل شده و بلافاصله در ظروف مناسب حاوی آب لوله کشی از قبل آماده (۲۴ ساعت قبل) با دستکش یکبار مصرف تخلیه و ظرف قبلی با رعایت موازین بهداشتی در سطح زباله انداخته شود.

بر اساس آخرین گزارش ستاد ملی کرونا، تاکنون ۱۲ هزار و ۷۲۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد، ۶۱۱ نفر جان باخته و ۴ هزار و ۳۳۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

استان تهران با تعداد ۳ هزار و ۳۲۳ فرد مبتلا به ویروس کرونا یکی از کانونهای اصلی شیوع این بیماری در کشور است.

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

1 × 1 =

Top