فرماندار قرچک : ۲۸ طرح عمرانی در قرچک برای هفته دولت آماده بهره‌برداری است

فرماندار شهرستان قرچک اعلام کرد: همزمان با هفته دولت، ۲۸ طرح عمرانی، خدماتی و تولیدی با پنج هزار و ۸۶۱ میلیارد و ۴۵۴ میلیون ریال در انی شهرستان ماده افتتاح است که طی هفته دولت به بهره برداری می رسد.

علیرضا فاتحی نژاد در گفت‌ وگو با خبرنگار ورامین تدبیر اظهار داشت: همزمان با هفته دولت و با هدف بیان کارآمدی نظام و خدمات ارائه شده به بخش های مختلف جامعه، ۲۸ طرح عمرانی، خدماتی و تولیدی با پنج هزار و ۸۶۱ میلیارد و ۴۵۴ میلیون ریال در بخش های مختلف شهری و روستایی قرچک افتتاح می شود.

وی افزود: با افتتاح این طرح‌ها، علاوه بر ایجاد شرایط مناسب‌تر برای زندگی شهروندان و روستا نشینان، برای ۲۷۳ نفر به طور مستقیم شغل ایجاد می‌شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: این طرح‌ها در حوزه‌های صنعت، معدن و تجارت، شهرداری، جهاد کشاورزی، شبکه بهداشت و درمان، برق، بخشداری، آموزش و پرورش و کتابخانه‌های عمومی است که در روزهای مختلف هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

فرماندار قرچک ادامه داد: فاز نخست کمربندی شمالی، جاده و فاز نخست آرامستان، ایستگاه آتش‌نشانی، مجموعه تفریحی ایران‌زمین، بوستان‌های هنرمندان، اقبال لاهوری و یاس بهار، پیست دوچرخه سواری، آسفالت محلات هدف بازآفرینی شهری، ۲ دهنه پل هوایی عابر پیاده و زمین چمن مصنوعی از جمله طرح‌های مدیریت شهری است که در هفته دولت به بهره برداری می‌رسد.

وی افزود: تأمین روشنایی جاده روستای صالح‌آباد و شهرک نیایش، احداث شبکه روشنایی کمربندی جنوبی، تعویض شبکه سیمی با کابل خودنگهدار، اصلاح و بهینه سازی پایه‌های روشنایی روستایی و جابجایی ترانس برق، احداث پست هوایی و رفع ولتاژ برق از جمله طرح‌های قابل افتتاح هفته دولت در حوزه برق است که با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال اجرا شده است.

فرماندار قرچک گفت: در حوزه بخشداری مرکزی، طرح چمن مصنوعی روستای داودآباد، بلوار ورودی روستای محمدآباد، ساختمان دهیاری روستای محمدآباد، ایستگاه تاکسی روستای قشلاق دوم و بوستان روستایی قشلاق دوم افتتاح شده و عملیات احداث طرح چمن مصنوعی روستای قشلاق دوم آغاز می‌شود.

این مسئول اضافه کرد: در حوزه آموزش و پرورش مدرسه پیشرفت و توسعه منطقه پوئینک جنوبی و و مدرسه زنده یاد دربانی در شهرک پارس سرام افتتاح می‌شود.

فاتحی‌نژاد همچنین از اصلاح ۱۰ هزار متر شبکه آبرسانی در مناطق مختلتف قرچک، توسعه شبکه آبرسانی به طول سه هزار و ۸۰۰ متر، حفر ۳ حلقه چاه ، احیا و بازسازی سه حلقه چاه، اجرای و تکمیل خطوط جمع آوری فاضلاب به طوول یکهزار و ۴۰۰ متر و احداث و ساخت مخزن ۲۰ هزار مترمکعبی با اعتبار مجموع ۶۶۰ میلیارد ریال در حوزه آب و فاضلاب به عنوان دیگر طرح‌های قابل افتتاح هفته دولت در قرچک یاد کرد.

وی گفت: در حوزه گاز و با اعتباری بالغ بر پنج هزار میلیارد ریال، فاز نخست گازرسانی به شهرک صنعتی قرچک با ۲۵ کیلومتر شبکه و سه ایستگاه، فاز دوم شبکه گاز رسانی به شهرک صنعتی به طول ۶ کیلومترخط انتقال، ۲۰ کیلومتر شبکه توزیع و ۱۳ شبکه تقلیل فشار، طرح شبکه گذاری سطح شهر به متراژ ۱۲ هزار و ۶۰۰ متر و نصب یکهزار و ۵۳۰ انشعاب، تویض شبکه شهرک طلائیه به متراژ ۱۷ هزار متر و بازسازی اداره گاز افتتاح می‌شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: یکی از درخواست‌های روشندلان شهرستان قرچک، دسترسی به منابع کتب روز بود که با برنامه ریزی صورت گرفته و با تخصیص اعتبارات مورد نیاز، همزمان با هفته دولت، بخش نابینایان کتابخانه اقبال لاهوری افتتاح می شود.

فرماندار قرچک افزود: همچنین در حوزه صنعت، معدن و تجارت، شرکت زرین مارال آسیا تولید کننده محصولات لبنی، شرکت نان سپهر پارس، تولید کننده نان حجیم و شرکت مواد غذایی آقالاری در هفته دولت به بهره برداری می‌رسد.

فاتحی نژاد اظهار داشت: به منظور دسترسی ساکنان مناطق مختلف شهرستان قرجک به خدمات بهداشتی و درمانی، مرکز جامع سلامت در منطقه زیباشهر افتتاح می‌شود.

وی همچنین از افتتاح طرح تعویض شبکه‌های سیمی، پست هوایی، اصلاح و بهینه سازی ولتاژها و نصب ترانس در حوزه برق قرچک خبر داد.

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

10 − 8 =

Top