ضرب‌العجل فرماندار برای ایمن‌سازی جاده ورامین به پیشوا

⭕️ضرب‌العجل فرماندار برای ایمن‌سازی جاده ورامین به پیشوا/ لزوم نگاه ویژه اداره کل راهداری به وضعیت راه‌‌های شهرستان

به گزارش پایگاه خبری ورامین تدبیر، حسین عباسی فرماندار پیشوا گفت :
🔹در حال حاضر مردم به دلیل شیوع کرونا و دشواری‌های معیشتی تحت فشار هستند و قصور مسئولان در زمینه‌های مختلف باعث تشدید این مشکلات و فشارها خواهد شد.

🔹راه‌های ارتباطی ایمن یکی از مهمترین خدمات دولت در حوزه زیرساختی است.

🔹پیشوا در زمینه شبکه راه‌ها دچار ضعف است و محور ورامین-پیشوا-شریف‌آباد تنها راه اصلی دسترسی شهرستان و دارای حساسیت ویژه‌ای است.

🔹پیگیری‌های زیادی برای اصلاح و ایمن‌سازی این محور صورت گرفته و در سال ۹۶ توسط شهرداری بهسازی شد اما به دلیل زیرسازی نامناسب مشکلات همچنان باقی ماند.

🔹بخشی از حادثه‌خیزی این محور نیز به عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی توسط مردم بر می‌گردد که مستلزم فرهنگ‌سازی است.

🔹تخریب روکش آسفالت در بخش حادثه‌خیز محور ورامین به پیشوا که طی یکی دو روز گذشته مشکل‌ساز شده بود، با قید ضرب‌العجل و با اقدامات مقتضی توسط راهداری موقتا برطرف و این نقطه ایمن شود.

🔹قبلا به راهداری اعلام کرده بودیم که یک کیلومتر از این مسیر حد فاصل جاده روستای چالتاسیان تا ابتدای محدوده شهر پیشوا به زیرسازی استاندارد و آسفالت نیاز دارد و ظرف مدت ۴ ماه آینده باید اقدام اصولی در این خصوص انجام شود.

🔹درخصوص تغییر در مقررات ترافیکی این محور نیز با نظر و پیشنهاد کارشناسی پلیس راهور در جلسه شورای ترافیک شهرستان تصمیم گیری خواهد شد.

🔹نصب دوربین‌های کنترل سرعت در قسمت پرخطر جاده ورامین-پیشوا می‌تواند به کاهش بروز سوانح کمک کند و باید توسط راهداری و راهور اقدامات لازم صورت گیرد.

🔹جاده‌های روستایی پیشوا از جمله طارند و حبیب‌آباد نیز وضعیت مطلوبی ندارند که نیازمند پیگیری راهداری است.

🔹اداره کل راهداری استان باید نگاه ویژه‌ای به وضعیت راه‌های پیشوا داشته باشد و با اتخاذ تدابیری، از محل منابع استانی، بودجه‌ای برای بهبود و اصلاح شبکه راه‌های شهرستان اختصاص دهد.

 

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

16 + 7 =

Top