ضبط و منتشر کننده مکالمه صوتی خصوصی در ورامین بازداشت شد

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ورامین از دستگیری فردی که اقدام به ضبط و انتشار مکالمه خصوصی در فضای مجازی کرده بود خبر داد.

علیرضا شمس با اعلام این خبر اظهار داشت: صبح امروز فردی که با برنامه ریزی قبلی، اقدام به ضبط مکالمه تلفنی خصوصی و انتشار گسترده آن در فضای عمومی و مجازی کرده بود دستگیر و بازداشت شد.
وی با تأکید بر حفظ حقوق قانونی تمامی افرادی که در این فایل صوتی نام آنها برده شده است تصریح کرد: بر اساس اصل ۲۵ قانون اساسی، مکالمات تلفنی افراد، حریم خصوصی آنان تلقی شده و افشا، انتشار و در دسترس قرار دادن آن به موجب مواد ۷۴۴و ۷۴۵ قانون جرایم رایانه ای،جرم تلقی شده و مستوجب مجازات و ضمانت اجرای قانونی قرار گرفته است و با قاطعیت تمام با مرتکبین و ناقضین قانون در سطح جامعه برخورد می‌شود.
شمس ضمن تشکر از فعالان عرصه‌ رسانه گفت: با توجه به نزدیک شدن به فضای انتخابات و تبلیغات داوطلبین ، متاسفانه دیده می‌شود که افرادی با اهدافی مشخص و انتخاباتی و بعضا” به صورت نیابتی، بااتهام زنی و سوء استفاده از افکار و احساسات عمومی و تحریف مسائل اجتماعی، اقدام به نشر و نقل اکاذیب و تشویش اذهان عمومی و تخریب اشخاص و دستگاه های نظارتی و اجرایی شهرستان می کنند که مراجع انتظامی و امنیتی ضمن نظارت مستمر بر فعالیت این افراد و شبکه های مربوطه در سطح فضای مجازی و اعلام بر خط تخلفات به دستگاه قضایی، به طور جدی و قاطع با خاطیان برخورد خواهند کرد.
وی افزود:به فعالان خاطی در عرصه فضای مجازی و گردانندگان و ادمین های کانال های خبری سطح شهرستان هشدار جدی داده می‌شود که از هر گونه تخریب افراد حقیقی و حقوقی پرهیز کنند تا مستوجب برخورد قانونی نشوند.
این مقام قضایی تأکید کرد: ضمن محفوظ باقی بودن حق شکا‌یت کیفری برای متضررین از این اتهامات، دادستانی نیز برابر تکالیف قانونی مطابق ماده ۷۴۶ قانون جرایم رایانه ای، از نظر جنبه عمومی جرم امکان ورود داشته و نسبت به تعقیب متهمین اقدام مقتضی را به عمل می آورد.

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

3 × 3 =

Top