شمار مبتلایان به کرونا در ورامین افزایش یافته است

فرماندار شهرستان ورامین گفت: شمار مبتلایان به بیماری کرونا نسبت به پیش از تعطیلات نوروز در ورامین افزایش یافته و این امر وضعیت شهرستان را در شرایط پرخطر قرار داده است.

حسین کاغذلو روز چهارشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا که در محل فرمانداری ورامین برگزار شد اظهار داشت: عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و بی توجهی مردم به توصیه چندباره وزیر بهداشت در امتناع از سفرهای نوروزی باعث شده تا استان تهران از وضعیت نامطلوبی در شیوع ویروس کرونا برخوردار شود و امروز شاهد افزایش میزان ابتلایان به این بیماری هستیم.
وی افزود: بر اساس ابلاغیه رییس کمیته امنیتی ستاد مبارزه با کرونا استان تهران، شهرستان ورامین در وضعیت پرخطر به سمت قرمز شیوع ویروس کرونا قرار گرفته و لازم است تا محدودیت‌هایی در فعالیت مشاغل غیرضروری گروه‌های ۳ و ۴ اعمال شود.
وی تصریح کرد: بر این اساس، فعالیت مشاغل گروه سه شامل شرکت‌های خصوصی، مراکز آموزشی، مهدهای کودک، تالارهای پذیرایی ،رستوران‌ها به جز موارد بیرون‌بر، آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی، موزه‌ها، سینماها، استخرها، باشگاه‌های ورزشی، چایخانه و قهوه‌خانه‌ها از امروز ممنوع است.
کاغذلو اظهار داشت: همچنین فعالیت گروه ۴ شامل بوستان،ها، مراکز تفریحی، باشگاه های ورزشی پر برخورد ، شهربازی و مراکز ورزشی آبی و باشگاه‌های سالنی از امروز تا برقراری شرایط کم‌خطر تعطیل است.
وی گفت: فعالیت مساجد، اقامه نماز سیاسی عبادی جمعه، مدارس، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه یز تا برقراری شرایط کم‌خطر تعطیل است.
فرماندار ورامین افزود: خروج خودروهای شخصی با پلاک بومی از شهر های نارنجی و قرمز به سایر شهرها ممنوع و ورود خودروهای شخصی و غیر شخصی نیز به شهر های نارنجی و قرمز ممنوع است.
وی با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان گفت: توزیع نذورات افطاری فقط به صورت بیرون بر و با توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی انجام می‌شود و برگزاری مراسم افطاری دورهمی ممنوع است.

 


این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

9 + نوزده =

Top