زالی: بازار تهران همچنان تعطیل خواهد بود

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: بازگشایی برخی اصناف از فردا شامل بازار تهران و پاساژهای مسقف خرید نمی‌شود و این مکان‌ها کما فی السابق تعطیل خواهد بود.

به گزارش جمعه شب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، علیرضا زالی با اعلام این خبر افزود: وسائل حمل و نقل عمومی بیشترین میزان امکان سرایت را دارد و ما نیز نگران سرایت از این طریق هستیم.
او ادامه داد: در ۲۴ گذشته ۳۵۵ مورد جدید در بخش عادی بیمارستان‌ها و ۸۵ مورد نیز از بیماران در بخش ویژه بستری شدند؛ ضمن اینکه ۵۵۲ نفر نیز در مجموع از بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی ترخیص شدند.
وی افزود: از افرادی که ترخیص شده‌اند و کمتر از دو هفته از زمان بستری آنها در بیمارستان گذشته است، خواهش می‌کنم مطلقا در محیط‌های اجتماعی حضور پیدا نکنند؛ چراکه کماکان ناقل بوده و می‌توانند اطرافیان خود را مبتلا کنند.
فرمانده عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران گفت: از تیم پزشکی درخواست کرده‌ایم تا به کسانی که ترخیص شده و کارمند هستند یا در محیط‌های اجتماعی کار می‌کنند مدت دو هفته مرخصی داده شود.
زالی با اشاره به راه اندازی برخی صنوف کم خطر از فردا (شنبه)، افزود: بازار تهران و پاساژهای مسقف خرید کما فی السابق تعطیل خواهد بود و شروع به کار سایر اصناف مشمول آنها نخواهد شد.

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

11 + 14 =

Top