روحانی: طرح فروش نفت با موافقت روسای قوا اجرایی می‌شود

رییس جمهوری، طرح فروش نفت را از افتخارات دولت و به نفع مردم و کشور دانست و گفت: این طرح با موافقت کامل روسای قوا اجرایی می‌شود.

به گزارش ورامین تدبیر، حجت‌الاسلام والمسلمین «حسن روحانی» صبح چهارشنبه در جلسه هیات دولت با بیان اینکه ماه محرم برای ما مدرسه گسترده و بزرگی در سطح جامعه، دنیای تشیع و اسلام و حتی در سطح مناطق بزرگی از جهان است، اظهار داشت: همه از این مدرسه بزرگ درس‌آموزی می‌کنند. امام حسین (ع) از آغاز حرکتش به همه نشان داد چه راهی را انتخاب کرده‌اند. شبی که فردا صبحش عازم عراق و کربلا بودند، فرمودند هرکس آماده است تا جانش را فدا کند و مشتاق لقای پروردگار است، می‌تواند همراه ما حرکت کند.

رییس جمهوری با بیان اینکه مقصد و مسیر این کاروان حسینی مشخص است، تصریح کرد: وقتی در همین کاروان خبرهایی به امام حسین (ع) می‌رسد که برای برخی از افراد دلسردکننده بود، ایشان در خطبه‌ای بیان کردند که در این دنیا افراد زیادی هستند که بنده قدرت، مقام و ثروت هستند. وقتی روز امتحان فرا می‌رسد کسانی که به زبان می‌گفتند دینداریم، از تعداد دینداران واقعی کاهش می‌یابد.

وی ادامه داد: امام حسین (ع) به ما می‌گوید خود را برای روز سختی و امتحان آماده کنید. زندگی دارای فراز و نشیب است و هر ملت و امتی روزهای سختی در پیشرو دارد. جوهر هر ملتی در این سختی‌ها نشان داده می‌شود. همانطور که معادن زیادی وجود دارد که برخی پر ارزش و برخی بی ارزش هستند، برخی از مردم پرقیمت هستند که این ویژگی در روز سختی خود را نشان می‌دهد.

رییس جمهوری با بیان اینکه در محرم مانند هر سال عشق خود را به خاندان ولایت و امام حسین (ع) نشان می‌دهید، خاطرنشان کرد: ایران قرن‌ها پرچمدار عزاداری بوده است. هرچند شکل عزاداری ممکن است فرق کند، دستورالعمل‌ها را رعایت کرده و از اجتماعات پرهیز کنیم. یکی از راه‌های عزاداری رسیدن به اهداف امام حسین (ع) است. این اهداف احترام به شریعت و مناسک است و یکی از اصول دینی احترام به جان خود و مردم است.

پرچم عزاداری امام حسین (ع) را باید در خانه‌ها، دل‌ها و جامعه به اهتزار درآوریم

روحانی با تاکید بر رعایت اصول بهداشتی در مراسم عزاداری‌های حسینی ابراز کرد: همه، از فضای مجازی، صداوسیما، مردم و… به هر شکل باید پرچم عزا را به اهتزار درآورند. من یک بار در یکی از کشورهای آفریقایی بودم. صبح نخستین روز ماه محرم به خیابان آمدم، دیدم در جلوی درب خانه‌ها، پرچم عزای امام حسین (ع) قرار دارد.

رییس جمهوری با بیان اینکه پرچم عزاداری امام حسین (ع) باید در خانه‌ها، دل‌ها و جامعه و… به اهتزار درآوریم، عنوان کرد: فضا باید از روز جمعه، حسینی باشد و هر کسی به جامعه نگاه کند، عشق به امام حسین (ع) را ببیند که به قول امام (ره) هرچه داریم، از محرم و صفر داریم و عاشورا و تاسوعا ما را پیروز کرده است.

روحانی افزود: امسال با همان شکوه و رعایت اصول بهداشتی، عزاداری را برگزار می‌کنیم. همه مسوولان تکایا، حسینیه‌ها و مساجد به وظایف خود عمل می‌کنند.

وی با اشاره به همزمانی ایام سوگواری سیدالشهدا (ع) با هفته دولت، یادآور شد: هفته دولت هفته‌ای درس‌آموز و مهمی برای ماست. سختی‌ها را که مشاهده می‌کنیم یادمان می‌آید در سال‌های ۵۹ و ۶۰ چه سختی‌هایی داشتیم. در هفتم تیر بزرگترین شخصیت‌های ما را شهید کردند و فکر کردند کل نظام تعطیل می شود. گفتند مجلس، قوه قضاییه و دولت تعطیل شده اما مسئولان و مردم ما و هدایت‌های امام (ره) نگذاشتند مجلس یک روز هم تعطیل شود.

رییس جمهوری با اشاره به نخستین روز تشکیل جلسه مجلس پس از واقعه هفتم تیر سال ۶۰ بیان کرد: بعد از حادثه هفتم تیر وقتی مجلس تشکیل شد، چون عدد برای تشکیل جلسه کم بود، برخی از نمایندگان با برانکارد به مجلس آمدند که جلسه مجلس رسمیت پیدا کند. احساس من در آن روز این بود که هیچ کسی نمی‌تواند ما را شکست دهد.

روحانی ادامه داد: با آن توطئه نتوانستند نظام را زمین بزنند در یک فاصله بسیار کوتاهی حدود دو ماه- مرداد و شهریور- در هشتم شهریور یک توطئه دیگر مشابه هفتم تیر طراحی کردند و مقامات عالی دولتی، رییس جمهوری و نخست وزیر و مقامات امنیتی را به شهادت رساندند.

رییس جمهوری گفت: صدای انفجاری که از همین ساختمان که ما اکنون در آن قرار داریم به گوش ما که آنزمان در مجلس شورای اسلامی بودیم رسید و دودی که از این ساختمان بلند می‌شد همه فکر می‌کردند که این ضربه نهایی است و مارا از پا در می‌آورند اما هر جا ما دچار مشکل شدیم مردم به صحنه آمدند.

روحانی گفت: همه مشاهده کردند حضور مردم در هفتم تیر با شعار «ایران از پر از بهشتی» و در هشتم شهریور استکبار را لرزاند؛ حضور امام راحل قدرت آنها را در هم شکاند. هر کاری کردند که این نظام را از چشم مردم بیاندازند و پرچمداران و سرداران بزرگ ایران و نظام را به شهادت رساندند اما مردم با روحیه ای قوی‌تر و با نفسی بلندتر به صحنه می‌آمدند چون برای انقلاب و نظام خود نمی‌ترسند و نمی‌هراسند.

رییس جمهوری با اشاره به آیات قرآن مجید در صدر اسلام گفت: هر چه مشکل پیش آمد قدرت ایمان مردم قوی‌تر شد، البته گاهی یک تکانه‌ای بزرگی ایجاد شد اما مردم نترسیدند و ایستادگی و مقاومت کردند.

روحانی گفت: در هفته دولت یک مسئولیت بسیار سنگینی بر دوش داریم مانند توطئه‌های سال‌های ۶۰ که علیه ما طراحی کردند امروز نیز استکبار جهانی توطئه‌هایی را علیه ما طراحی کرده است. آن زمان می‌خواست با شکستن مسئولان، نظام را به زمین بزند روز دیگر هم با جنگ تحمیلی و امروز با جنگ اقتصادی این هدف را دنبال می‌کند.

با همه توان در صحنه هستیم

روحانی افزود: در هفته دولت از روح بلند شهیدان باهنر و رجایی و همه شهیدان دولت در طول این مدت تجلیل می‌کنم و با گرامیداشت یاد و خاطره آنها به مردم قول می‌دهیم با همه توان در صحنه باشیم و می‌دانیم آنها توطئه‌ها را مانند سال ۶۰ در سال ۹۷ و ۹۸ را برگرداندند؛ البته آنهایی که کامل برایشان ملموس نیست با زبان دیگری حرف می‌زنند، اما این موضع برای اکثریت قاطع جامعه ما ملموس است. چون سال ۶۰ دشمن به شکل دیگری این توطئه‌ها را تکرار می‌کند اما ما قدرت و توان خود و ایستادگی و تاب آوری خود را از دست نخواهیم داد.

رییس جمهوری تاکید کرد: مردم باید بدانند که دولت با همه توان در خدمت آنها است حالا اگر جایی موفقیت کامل دارد به خاطر حضور، شور و کمک مردم است. در جایی هم موفقیت دولت کم باشد مردم باید بدانند دولت یک روز را برای استراحت تعطیل نکرده و تمام روزها در صحنه بوده است و مخصوصا امسال با این سختی‌ها و مشکلات یک روز و یک ساعت را هم تعطیل نخواهد کرد و در صحنه حاضر است و برابر دشمن سر فرود نمی‌آورد.

روحانی گفت: دشمن به دنبال تسلیم کردن ما و یا به دنبال بهم زدن جامعه و ایجاد بحران است که به این اهداف نخواهد رسید. دشمن به دنبال این بود که مردم برای آنها فرش قرمز بیندازند و وارد کشور شوند که این برنامه ریزی را برای سال ۹۷ طراحی کرده بودند که ۲۲ بهمن داشتند که ملت برای آنها فرش قرمز می اندازند و اینها جشن چهل سالگی انقلاب را نمی توانند برگزار کنند. اما کسی برای آنها که در این کشور جنایت کرده فرش قرمز نمی اندازد.

وی خطاب به آمریکایی‌ها گفت: چرا در ۲۸ مردداد ۳۲ کودتا و دولت قانونی ایران را سرنگون و یک جبار را بر سر مردم مسلط کردید؟ شما علیه دموکراسی و دولت قانونی کار کردید و طاغوت و دیکتاتوری را بر مردم مسلط کردید و همین راه غلط را هم اکنون نیز ادامه می دهید و مرتب شکست خوردید و دوباره همان راه اشتباه را تکرار کردید و ادامه دادید.

سپاسگزاری از کشورهایی که به قطعنامه آمریکا رای نداند

روحانی افزود: مردم ایران به خوبی در این روزها شاهد بودند هم در ۲۸ مرداد ۳۲ بود که دشمن به ظاهر در آن سال یک موفقیت ظاهری به دست آورد، اما در باطن مسیر آنها نادرست بود اما امروز در ۲۴ مرداد ۹۹ هم در ظاهر هم نتواستند پیروزی به دست بیاورند و در شورای امنیت شکست خوردند، این همه خود را مهیا کردند، افراد را فرستادند و کاسه گدایی در کشورهای مختلف در دست گرفتند و تلفن زدند حتی روز رای گیری مدوام در حال فشار به کشورهای دیگر بودند اما باز هم شکست خوردند.

رییس جمهوری گفت: از ۱۱ کشوری که در شورای امنیت سازمان ملل به طرح تمدید تحریم تسلیحاتی ایران رای ندادند و از دو کشور دوست -روسیه و چین – که برابر آمریکا با قاطعیت رای منفی دادند، تشکر می‌کنم.

وی گفت: آمریکا تنها مانده است، ملت این عظمت را باید مشاهده کنند زیرا این پیروزی متعلق به ملت است و دولت هم نماینده و خادم مردم است و این اتفاق در تاریخ سازمان ملل بی سابقه است؛ در سال ۹۷ خود رییس جمهوری آمریکا در شورای امنیت آمد و سران همه ۱۴ کشور را دعوت کرد تا علیه برجام رای دهند، همه این کشورها علیه او حرف زدند و خود ترامپ در جلسه حاضر بود و همه علیه او حرف زدند؛ یک کشور در شورا نبود که به نفع او صحبت کندو این شکست مفتضحانه سال ۹۷ آمریکا بود و این بخاطر تدبیر نظام و دولت بود.

ماندن ایران در برجام برای آمریکا هزینه داشت

روحانی افزود: اگر آن روز که آمریکا خروج از برجام را اعلام کرد، ما نیز روز بعد از برجام خارج می‌شدیم دیگر برای آمریکا هزینه‌ای نداشت و تمام قطعنامه‌های شورای امنیت و سازمان ملل علیه ایران بر می‌گشت و آنها بدون هزینه به ما خیانت کرده بودند. ما این هزینه را به آنها تحمیل کردیم، ایستادیم و با تدبیر عمل کردیم و در مهرماه همان سال که جلسه شورای امنیت تشکیل شد همه بر ضد او صحبت کردند.

رییس جمهوری گفت: آمریکا از هر پیمان و قرارداد مفیدی که بوده خارج شده و بیرون آمده. چرا دشمن و حماقت دشمن را نمی‌بینیم. گاهی حرف‌های عجیب در گوشه‌ و کنار زده می‌شود و دچار حیرت می‌شویم.

روحانی خاطرنشان کرد: اگر دولت قوی باشد یعنی نظام قوی است، اگر دولت بشکند یعنی نظام شکسته است. همه ما می‌دانیم بار سنگین و اصلی اجرایی بر دوش دولت است. این دولت است که اگر یک روزی بشکند، آموزش، بهداشت، برق و آب مردم از بین می‌رود. اگر دولت یک روز یا یک ساعت نباشد همه خدماتی که به مردم ارائه می‌شود، اعم از مواد غذایی در فروشگاه‌ها و همه نیازمندی‌ها و صنعتی که برای دولت و ملت است، از بین می‌رود.

رییس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه تقویت نظام به نفع همه ما است، اظهار داشت: البته ما در این شرایط خاص، می‌فهمیم و می‌دانیم که دشمن با فشارهایش به اهدافش نرسیده و نخواهد رسید اما مردم را دچار مشکلاتی کرده و به آنها آزار رسانده و می‌رساند.

جباران کاخ سفید و تحریم‌ها رفتنی هستند

روحانی خاطرنشان کرد: ما باید در برابر دشمن بایستیم چرا که این دوره تمام می‌شود. اگر کسی در ایران فکر می‌کند که این حکومت جبار کاخ سفید و این تحریم‌های ظالمانه دائمی است هر دو را اشتباه کرده است. هم جباران کاخ سفید برای همیشه نمی‌مانند و هم تحریم برای همیشه نمی‌ماند و تحریم می‌شکند و از بین می‌رود.

رییس جمهوری عنوان کرد: ما یکی دو سال مقاومت کردیم و خواهیم کرد و به آنها هم فهمانده‌ایم که اشتباه کرده‌اند آنها هم کاملا این موضوع را فهمیده‌اند. کاخ سفید کاملا متوجه اشتباه خود شده است منتها آنها راهی را رفته‌اند که اکنون در آن درمانده‌اند و اکنون پیدا کردن راه خروج برای آنها، کار بسیار سخت و مشکلی است.

وی با بیان اینکه در این شرایط اقتصادی دغدغه دولت، اول ثبات و آرامش اقتصادی است، گفت: ما می‌خواهیم اقتصاد کشور ما، دارای آرامش و ثباتی باشد. مردم نسبت به هفته آینده و ماه و سال آینده دلشان قرص باشد و نگرانی نداشته باشند.

روحانی بیان داشت: از طرفی ما در سال جهش تولید قرار داریم و می‌خواهیم روی تولید تکیه کنیم، ما امسال در کشاورزی، صنعت و همه بخش‌ها رشد تولید را می‌بینیم. در بخش صنعت در چهارماهه امسال نسبت به چهارماهه سال گذشته، ۹ درصد رشد تولید داریم که با توجه به شرایط کرونا و فشار و سخت بسیار مهم است.

رییس دولت تدبیر و امید گفت: در این شرایط سخت، روزی نبود که در کشور دچار خاموشی یا قطعی آب و گاز شویم و یا بنزین و گازوییل نباشد. در بخش راه، جاده و حمل و نقل نیز همه تلاش کردند. اینکه شما می‌بینید که از بندر تا انبار و از انبار تا فروشگاه همه چیز سر جای خودش حرکت می‌کند به‌دلیل تلاش همگانی است.

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

3 × چهار =

Top