خبر خوش وزیر بهداشت رونمایی از واکسن ایرانی، بهار آینده

وزیر بهداشت در خراسان جنوبی گفت: واکسن ایرانی بهترین و ایمن‌ترین واکسن دنیا است که بهار آینده رونمایی خواهد شد.

به گزارش ورامین تدبیر به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی، دکتر نمکی در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا ویروس در خراسان جنوبی رونمایی از واکسن ایرانی، بهار آیندهگفت: ما قابلیت خود را در تولید واکسن ایمن و موثر به دنیا ثابت خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه واکسن پدیده‌ای نیست که بشر را از کرونا نجات دهد گفت: واکسن تاثیرگذار است، اما همه داستان نیست.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: در دنیایی که حقوق مسلم ما را سلب می‌کند برای تولید واکسن چراغ خاموش عمل کردیم.

نمکی افزود: در خصوص استفاده از سایر واکسن‌ها هم مردم مطمئن باشند هرگز اجازه نخواهیم داد واکسنی برای تست به مردم تزریق شود.

وی ساده انگاری و عادی پنداری را از نگرانی هایش در این دوره دانست و گفت: عادی انگاری باعث پیک زمستانه سهمگین خواهد شد.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: پیک سوم بیماری کرونا سرکش تر، گسترده تر، با قدرت انتقال بالاتر، با درگیری خانواده‌ها و سن‌های پایین و مرگ و میر بالاتر بروز کرد و در خصوص پیک زمستانه اگر رخ دهد انتظار شدت بیشتری می‌رود.

دکتر نمکی از مردم خواست در یلدای پیش رو هم همچون گذشته همدلی و همراهی را ادامه دهند.

وی همچنین با قدردانی از کادر درمان مدرم و مسوئولان خراسان جنوبی در کنترل پیک رکونا در این استان گفت: اوج گیری کرونا در استان خراسان جنوبی با پراکندگی بالا و دانسیته پایین ما را نگران کرد چرا که یک مرگ در خراسان جنوبی به اندازه ۱۰مرگ در سرزمین‌های شلوغ تحلیل می‌شود.

دکتر نمکی آمار ایران را مقرون به صحت‌ترین آمار جهان دانست و گفت: ایران درواقع رتبه ۳۱جهان را از لحاظ مرگ و میر دارد.

وی با اشاره به اوضاع اسفناک بسیاری از کشور‌های پیشرفته دنیا گفت: تفاوت این کشور‌ها با ایران زیرساخت‌های پیشرفته آن‌ها ست به طوریه متوسط تخت در بیمارستان‌های کشور ۱.۶تخت به ازای هزار نفر جمعیت است در حالیکه این شاخص در کشور‌هایی مانند آلمان و فرانسه حداقل بالای ۶تخت است.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: وارادات دارو با خباثت امریکایی‌ها قفل شده است.

دکتر نمکی کنترل شیوع کرونا در کشور را حماسه‌ای ارزشمند دانست که در تاریخ دنیا ثبت خواهد شد.

وی افزود: در حالیکه بر اساس پیش بینی‌ها تعداد مرگ و میر در ایران در این ماه باید به هزار و ۲۰۰نفر می‌رسید، اما با لطف خدا، دعای صالحان و همت مردم و کادر درمان تعداد مرگ حالا به ۲۰۰نفر نزدیک شده است.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: ۱۶۰شهر قرمز داشتیم که با اجرای طرح تشدید محدویت‌های ۳هفته‌ای حدود ۲۰شهر قرمز در کشور داریم که این مژده بزرگ و پاداش بی نظیری برای مردمی است که صبوری کردند.

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

چهار × 2 =

Top