حریرچی : مرگ و میر کرونائی در ۲ هفته آینده ۲ برابر می‌شود

معاون کل وزیر بهداشت از بستری شدن روزانه بیش از ۳ هزار مبتلا به کرونا خبر داد و گفت: براساس پیش بینی‌ها، انتظار می‌رود آمار مرگ و میر و تعداد بستری‌ها در کشورمان در ۲ هفته آینده به ۲ برابر آمار فعلی برسد.

به گزارش ورامین تدبیر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، دکتر ایرج حریرچی در ارتباط زنده تصویری با پخش خبر ۲۱ جمعه شب شبکه اول سیما با اشاره به شناسائی حدود ۱۱ هزار ابتلای جدید به کرونا در روز جمعه گفت: متأسفانه در ۱۰ روز اخیر شاهد ثبت مرگ بیش از ۴۰۰ نفر از هموطنان در روز هستیم.

وی افزود: با توجه به نحوه و میزان کم رعایت مقررات بهداشتی در ایام پیش رو، باید منتظر روند ابتلا، بستری و فوتی‌های صعودی باشیم و پیش بینی می‌شود آمار مرگ و میر و تعداد بستری‌ها در کشورمان در ۲ هفته آینده به ۲ برابر آمار فعلی برسد.

آقای حریرچی گفت: هیچ راه معجزه آسایی برای مقابله با کرونا وجود ندارد فقط بسته‌ای از رعایت موارد بهداشت فردی مانند شستشوی مدام دست ها، استفاده از ماسک و کاهش تردد‌ها می‌تواند آمار مبتلایان را تا حدودی کاهش دهد و مؤثر واقع شود.

معاون کل وزیر بهداشت افزود: باوجود کشف واکسن کرونا در امریکا، احتمالاً کرونا چند سالی مهمان ما خواهد بود پس نباید فقط به واکسن امیدوار باشیم.

وی درباره پیشنهاد تعطیلی دو هفته‌ای استان تهران نیز گفت: ۶۵ نفر از اساتید و مدیران دانشگاهی درخواست تعطیلی ۲ هفته‌ای کل کشور را داشتند که قاعدتاً به درخواست این افراد توجه خواهیم کرد.
اما خواسته ما این است که مردم تعطیلی ۲ هفته‌ای و یا محدودیت تردد‌های شبانه را فرصتی برای سفر و یا دید و بازدید نپندارند و در عوض در رعایت نکات بهداشتی کوشاتر باشند.

معاون کل وزیر بهداشت با بیان اینکه دورهمی‌های خانوادگی عامل ۳۰ الی ۵۰ درصد ابتلای جدید به کرونا در کشور است افزود: تعطیلی ۲ هفته ای، ناکافی، اما شرطی لازم است تا بتوانیم موارد مرگ و میر را کاهش دهیم.

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

ده + ده =

Top