حجت الاسلام محمودی :وحدت مسلمانان تنها راه مقابله با دشمنی استکبار است

امام جمعه موقت ورامین گفت:استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و اسرائیل، وحدت بین مسلمانان را عاملی برای جلوگیری از نفوذ خود از منطقه می‌دانند بنابراین وحدت مسلمانان تنها راه مقابله با دشمنی آنان است.

حجت الاسلام سیدمحسن محمودی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ورامین با تبریک فرارسیدن هفته وحدت و میلاد نبی مکرم اسلام(ص) گفت: پس ار رحلت نبی مکرم اسلام، اصحاب سقیفه سنگ بنای اختلاف و انحراف را در جامعه اسلامی گذاشتند که تا کنون نیز مسلمانان از نتایج زیانبار آن متضرر شده اند، امروز نیز دست‌های پیدا و پنهانی برای ایجاد اختلاف در جامعه فعال هستند.
وی افزود: دشمنان قسم خورده اسلام، برای ایجاد اختلاف بین تشیع و تسنن، به توطئه‌های گوناگونی دست می‌زندد، شیعه انگلیسی می‌سازند و سنی آمریکایی پرورش می‌دهند تا از جامعه اسلامی صدای واحد به گوش نرسد.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی افزود: وحدت بین مسلمانان به معنای دست برداشتن از مبانی فکری و اعتقادی نیست، مسلمانات در خصوص مبانی اعتقادی منطقی و عقلانی باید به بحث و گفتگو بپردازند ولی لازم است تا در مشترکات و تقابل دشمنان مشترک یک حرف بزنند.
وی تصریح کرد: آمریکای مستکبر و اسرائیل غاصب به شیعه و سنی رحم نکرده و آن‌ها را به رسمیت نمی‌شناسند، امروز مسلمانان باید از فرصت هفته وحدت برای ایجاد وحدت و همدلی بین مسلمانان استفاده کرده و حول محور حضرت محمد(ص)، با توطئه دشمنان مقابله کنند.
محمودی در بخش دیگری ازخطبه‌های نماز جمعه ورامین با گرامیداشت ۱۴ آبان روز فرهنگ عمومی گفت: فرهنگ همانند اکسیژن هوا می‌ماند که بدون آن، جامعه از بین می‌رود، با وجود آن که شورای فرهنگ عمومی از مسئولان ارشد تشکیل می‌شود ولی برخی از افراد در اجرای مصوبات شورا تعلل می‌کنند.
وی گفت: امروز جامعه با معضلاتی همچون سخت‌گیری در ازدواج، تجمل‌گرایی ،تعیین مهریه‌های سنگین، تاخیر در ازدواج، مشکلات ترافیکی و افزایش قلیان‌سراها مواجه است که باید با فرهنگ‌سازی مناسب، این مشکلات برطرف شود.

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

شانزده + 10 =

Top