حاجی میرزایی : امتحانات نهایی حضوری برگزار می شود

وزیر آموزش و پرورش گفت : امتحانات نهایی به صورت درسی بوده و امکان هماهنگی سالن های بزرگ امتحانی و رعایت فاصله اجتماعی وجود دارد و با موافقت ستاد ملی کرونا این امتحانات به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

محسن حاجی میرزایی در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما گفت : به دلیل اینکه امتحانات نهایی سه هفته ای زمان می برد و سه هفته بعد از آن نیز کنکور سراسری برگزار می شود، تدریس همه کتابهای درسی دانش آموزان پایه دوازدهم باید تا پایان اردیبهشت به اتمام برسد.
وی افزود : امتحانات پایه ششم ابتدایی نیز امسال به صورت توصیفی و بدون نمره خواهد بود.
وی تاکید کرد : با آموزش مجازی و تلویزیونی محتوای همه کتابهای درسی باید آموزش داده شود و هیچ بخشی از کتاب درسی امسال حذف نخواهد شد.
حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا به دلیل تعطیلی مدارس در اسفند و فروردین ۴ تا ۶ هفته به سال تحصیلی اضافه خواهد شد البته در جلسه یکشنبه هفته آینده ستاد ملی کرونا این موضوع را دوباره بررسی خواهیم کرد.
وزیر آموزش و پرورش به شهریه دریافت شده در مدارس غیر دولتی اشاره کرد و افزود : خدماتی که شهریه آنها گرفته شده ولی اجرا نشده است باید به اولیا بازگردانده شود، در مورد شهریه سرویس مدارس نیز شورای آموزش و پرورش هر منطقه تصمیم گیری خواهد کرد.
وی به المپیادهای دانش آموزی اشاره و تصریح کرد : امسال هیچ دانش آموزی به المپیادهای جهانی اعزام نمی شود و ما پیشنهاد داده ایم که این المپیادها به صورت مجازی برگزار شود که با موافقت مسئولان برگزاری المپیادها نیز روبرو شده است .
حاجی میرزایی گفت : آزمون ورودی مدارس تیزهوشان نیز در صورت موافقت ستاد ملی کرونا و با رعایت نکات بهداشتی و فاصله اجتماعی به صورت حضوری و در غیر این صورت به شکل مجازی برگزار خواهد شد.
وی به فعالیت شبکه آموزش دانش آموزی اشاره کرد و گفت : برای همه معلمان از جمله معلمان بازنشسته، خرید خدمات و سرباز معلم نیز در این شبکه برنامه ریزی شده است و این دسته از معلمان هم می توانند در این شبکه به آموزش مجازی بپردازند.
وی یادآور شد: درباره آموزش دانش آموزان استثنایی نیز در این شبکه ساز و کارهایی در نظر گرفته ایم تا این دسته از دانش آموزان نیز بتوانند از خدمات آن استفاده کنند همچنین دانش آموزان اتباع نیز با درج کد یازده رقمی به جای کد ملی به شبکه متصل خواهند شد.

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

13 + 20 =

Top