جلسه هماهنگی برگزاری انتخابات با حضور حسن‌بیگی معاون استاندار در پیشوا برگزار شد

جلسه هماهنگی برگزاری انتخابات با حضور حسن‌بیگی معاون سیاسی استانداری تهران، علیخانی مدیرکل سیاسی و انتخابات و حسین عباسی فرماندار شهرستان پیشوا برگزار شد

👤حسن بیگی معاون سیاسی استانداری تهران در جلسه هماهنگی برگزاری انتخابات در پیشوا گفت :

🔸برگزاری انتخاباتی سالم و بر اساس مر قانون، از شعارها، اولویت ها و برنامه های دولت است.

🔸برای اجرا قانون، باید به آن مسلط بود و بر همین اساس دوره های آموزشی از سوی وزارت کشور تنظیم شده و دوره های آموزشی نیز در استانداری پیش بینی، اجرا و در نقاط مختلف استان برگزار خواهد شد تا همه دست اندرکاران انتخابات، مسلط به قانون باشند.

کار کمیته فناوری و اطلاعات انتخابات، سخت و حساس است و باید ضمن استفاده از افراد کاردرست، امین و خداترس، آموزش های لازم ارائه شود تا در روز انتخابات، کاملا مسلط به روند کار باشند.

🔸داشته ها و ظرفیت های شهرستان برای برگزاری انتخابات، احصاء و بروزرسانی شود و در این راستا از ماده ۱۱ انتخابات بهره گرفته شده و پیش بینی ها لازم صورت بگیرد.

🔸نقش نمایندگان فرماندار در روز انتخابات حساس است و باید از نمایندگان خوب و کاربلد استفاده شود زیرا که به عنوان فرماندار آن شعبه اخذ رای محسوب شده و اختیارات فرماندار شهرستان به آنها تفویض می شود.

🔸غفلت از مسائل ریزی که از اهمیت آنها غافل می شویم، ضربه وارد می کند و بر همین اساس، نباید از مسائل و موضوعات ریز غافل شویم.

🔸وظیفه ملی ماست تا با توجه به شرایط حساس و انواع توطئه ها و ترفندهای دشمنان، تلاش کنیم تا مردم حضور حداکثری پای صندوق های رای داشته باشند.

🔸جلسات بعدی به صورت مشترک با فرمانداران حوزه انتخابیه برگزار خواهد می شود تا ضمن تسلط کامل خودمان و عوامل اجرایی به قانون، بتوانیم انتخابات خوب، امن و پرشوری را برگزار کنیم.

🔸با آسیب شناسی و احصای نقاط ضعف و قوت انتخابات گذشته می توانیم، اشکالات احتمالی را رفع و موجبات انتخاباتی به مراتب پرشور از گذشته را فراهم آوریم.

👤حسین عباسی فرماندار پیشوا در این جلسه مطرح کرد:

🔸از ۸۶ هزار نفر جمعیت شهرستان، حدود ۵۶ هزار نفر واجد شرایط رای بوده و از این تعداد، حدود ۶ هزار نفر رای اولی هستند.

🔸در انتخابات گذشته، ۸۰ شعبه اخذ رای در پیشوا دایر بوده است که ۴۰ شعبه در مدارس و فضاهای آموزشی، ۱۵ شعبه در مساجد، ۱۳ شعبه در حسینیه ها و ۱۰ شعبه در ادارات و فضاهای اداری مستقر و دو شعبه سیار نیز دایر بوده است.

🔸 پیش بینی نموده ایم که در انتخابات امسال، شعبه های اخذ رای را به ۸۵ شعبه افزایش دهیم.

🔸تاکنون سه جلسه هماهنگی برگزاری انتخابات در پیشوا برگزار و امکانات و ملزومات مورد نیاز، برآورد و نسبت به تامین آنها برنامه ریزی لازم صورت گرفته است.

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

پنج × چهار =

Top