جریمه ۵۰۰ هزار تومانی در انتظار راننده‌های متخلف

معاون وزیر کشور از تعیین جریمه ۵۰۰ هزار تومانی برای راننده‌های متخلف در سفر‌های برون شهری خبر داد.

به گزارش ورامین تدبیر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ، حسین ذوالفقاری، رئیس کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا در نشست خبری اجرای طرح “فاصله گذاری اجتماعی” مقابله با کرونا افزود: اگر خودرو‌ها به شهر‌هایی که ساکن نیستند سفر کنند، اجازه ندارند وارد شهر شوند، اگر غیرقانونی وارد شهر شوند، خودرو تا یک ماه توقیف و جریمه ۵۰۰ هزار تومانی در نظر گرفته شده است.
معاون وزیر کشور درباره اصناف متخلف هم گفت: اصناف متخلف که به قانون توجه نکنند، به مدت یک ماه پلمپ می‌شود. برگزاری هر گونه مراسم اعم از رسمی و غیررسمی که منتهی به تجمع و انتشار بیماری می‌شود ممنوع است.
وی گفت: فعالیت ادارات و دستگاه‌های دولتی بر اساس بخشنامه ریاست جمهوری با حداکثر دورکاری و حداقل حضور کارکنان در ادارات انجام می‌شود.
رئیس کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا ادامه داد: در حال حاضر بخش زیادی از کارمندان چیزی حدود ۳ میلیون نفر در مدارس و مراکز آموزشی تعطیل است، اما وزارت بهداشت کادر درمانی و انتظامی همچنان فعالند.
معاون وزیر کشور تاکید کرد: مردم جدی بگیرند همه دادستان‌های سراسر کشور و شورا‌های تامین استان در اجرای طرح نظارت دارند.

سفر ممنوع، مسافران به خانه برگردند
معاون وزیر کشور و رئیس کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا گفت: هر گونه سفر و تردد ممنوع است.
حسین ذوالفقاری صبح امروز در تشریح طرح “فاصله گذاری اجتماعی” افزود: با توجه به شیوع کرونا در کشور‌های دنیا، اقدامات بسیاری در سراسرجهان در حال انجام است و در کشور ما نیز اقدامات زیادی برای پیشگیری و درمان انجام گرفته و تعدادی از کادر درمانی کشور به شهادت رسیده اند.
وی گفت: درحال حاضر بسیج همگانی در سراسر کشور برای مقابله با کرونا تشکیل شده و امیدواریم از ظرفیت همه مردم در این خصوص استفاده شود.
ذوالفقاری ادامه داد: در طول این مدت بخش زیادی از مردم همکاری کردند، اما عده‌ای ظاهرا جدی نگرفته اند و نیاز به قاطعیت بیشتری است تا زنجیره انتقال این بیماری قطع شود.
وی تاکید کرد: اطلاعات نشان می‌دهد هنوز به قله نرسیدیم و سیر بیماری، کاهش را نشان نمی‌دهد بنابراین همه باید همکاری کنیم.
ذوالفقاری گفت: طرحی که امروز اعلام و اجرایی می‌شود، بنا بر اجماع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همه نهاد‌های کشور و تایید دولت و رئیس جمهور، تدوین شده است.
تشدید محدودیت بیشتر در تردد‌ها و سفرهاست، افرادی که قصد سفر دارند سفر آن‌ها باید لغو شود.
وی گفت: صرفا به افراد ساکن شهر‌ها اجازه ورود داده می‌شود، یعنی سفر ممنوع است. کسانی که در سفر هستند باید سریعتر به خانه برگردند و کسانیکه در محل سکونت خود هستند سفر نروند، چون اجازه ورود به شهر‌ها را ندارند.
وی افزود: دو رقم اول کد ملی اشخاص در ورودی شهر‌ها بررسی می‌شود البته اشخاصی که محل سکونتشان در شهر دیگر و محل کارشان جای دیگر است با کارت شناسایی تردد خواهند کرد.
معاون وزیر کشور افزود: ادامه تعطیلی، دانشگاه‌ها، مدارس، پارک‌ها، بوستان‌ها و مراکز ورزشی در این طرح پیش بینی شده است.
ذوالفقاری تصریح کرد: محدودیت تردد در خطوط ریلی، خطوط هوایی و پایانه‌های مسافربری ادامه خواهد داشت.
وی گفت: گروهی از اصناف باید به صورت صددرصد باز باشند تا خدمات مایحتاج عمومی مردم را تامین کنند و مردم در این خصوص نگران نباشند.
معاون وزیر کشور افزود: برخی گروه‌های اصناف تا پایان طرح تعطیل خواهند بود.

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

1 + 9 =

Top