انتقاد فرماندار ورامین از اظهارات دکتر رئیسی معاون وزیر بهداشت

۱فرماندار ورامین از اظهارات دکتر رئیسی معاون وزیر بهداشت
فرماندار ورامین با انتقاد از اظهارات معاون وزیر بهداشت و درمان که از این شهرستان به عنوان کانون کرونای استان تهران یاد کرده اظهار کرد: از مجموع جمعیت یک میلیون نفری جنوب شرق تهران، تنها یک درصد به بیمارستان‌های ورامین مراجعه کرده و کمتر از ۴ دهم درصد به کرونا مبتلا شده‌اند و وضعیت ورامین در مقابله با کرونا به هیچ عنوان حاد نیست.
حسین کاغذلو روز چهارشنبه در جلسه بررسی وضعیت امنیت شهرستان‌های شرق استان تهران که با حضور استاندار تهران در ستاد فرمانداری ویژه شرق برگزار شد اظهار کرد: دکتر رئیسی معاون وزیر بهداشت و درمان در برنامه زنده نگاه یک، از ورامین به عنوان یکی از مناطق پرخطر و کانون کرونای استان تهران یاد کردند که این موضوع به هیچ عنوان صحت ندارد.
وی اظهار کرد: شهرستان ورامین به دلیل برخورداری از دو بیمارستان دولتی و تأمین اجتماعی، پذیرای بیمارانی از شهرستان‌های اطراف بوده و علاوه بر ۷۰۰ هزار نفر ایرانی ساکن در ورامین، قرچک و پیشوا، پذیرای حدود۳۰۰ هزار تبعه ساکن در این مناطق است ولی هیچ گاه ظرفیت بیمارستان‌های ورامین به دلیل افزایش بیماران ناشی از کرونا تکمیل نشده است.
وی گفت: از مجموع یک میلیون نفر ساکن در شهرستان‌های جنوب شرق تهران، حدود ۱۰ درصد به بیمارستان‌های ورامین مراجعه کرده‌اند که این تعداد، حدود یک درصد از کل جمعیت این منطقه را شامل می‌شود و تعداد مبتلایان به کرونا، حدود ۴ دهم درصد کل جمعیت است پس این شهرستان به هیچ عنوان کانون کرونا نیست.
کاغذلو با بیان این که با آغاز موج سوم کرونا در کشور، ورامین نیز از افزایش تعداد مراجعه کنندگان به بیمارستان برخوردار شده اظهار کرد: تعداد فوت شدگان ناشی از کرونا در ورامین نیز به دلیل رسیدگی مناسب کادر درمانی در بیمارستان‌ها نسبت به سایر مناطق کمتر است و رعایت اصول بهداشتی از سوی مردم می‌توان این آمار را به صفر نزدیک کند.
وی گفت: از روز ۲۲ مهرماه تا ۲۹ مهر، هشت نفر به دلیل ابتلا به بیماری کرونا در ورامین جان خود را از دست دادند و این تعداد فوت شده نمی‌توان ورامین را به منطقه بسیار پرخطر از شیوع ویروس کرونا تبدیل کند.
رئیس شورای تأمین شهرستان ورامین تعداد فوت شدگان روز ۲۹ مهر را یک نفر، ۲۸ مهر بدون فوتی، ۲۷ مهر ۲ نفر، ۲۳ مهر ۳ نفر و ۲۲ مهر بدون فوتی اعلام کرد.
وی تأکید کرد: البته این امر به معنی به توجهی به مسائل بهداشتی از سوی مردم نیست و در کنار تلاش و همت مسوولان و کادر درمانی، مردم نیز موظفند پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.
فرماندار ورامین اظهار کرد: اغلب مردم، متصدیان اصناف و واحدهای صنفی، کارکنان ادارات و ارباب رجوع در هنگام فعالیت‌های روزمره از ماسک استفاده کرده و مسائل بهداشتی را رعایت می‌کنند و فعالیت اصنافی که بر اساس دستورالعمل ستاد کرونا ممنوع است، در ورامین تعطیل شده است.
وی با اشاره به تلاش مسوولان ورامین در استقرار نیروی انتظامی شرق و پلیس‌های تخصصی در این شهرستان گفت: با همت مسوولان ورامین، یگان ویژه کویری در فضایی مناسب که با هزینه ۷ میلیارد ریالی تهیه شده، مستقر گردید تا حوزه کویر به ویژه در بخش جواد آباد با هزار و ۴۰۰ هکتار وسعت تأمین شود.
کاغذلو افزود: به منظور استقرار کلانتری در منطقه امرآباد، قطعه زمینی به نیروی انتظامی تحویل داده شده تا با استقرار کلانتری در این منطقه، امنیت پایدار در این حوزه تأمین شود.
وی گفت: در حوزه پایش تصویری، ورامین از ۶۰ دستگاه دوربین شهری برخوردار است و وضعیت مناطق مختلف شهرستان مورد رصد قرار می‌گیرد.
وی از استقرار یگان ویژه نیروی انتظامی به عنوان اولویت شهرستان ورامین یاد کرد و افزود: با هماهنگی‌های به عمل با مسوولان شهرستان ورامین، شهرداری و شورای اسلامی زمین مورد نیاز استقرار یگان ویژه تأمین شده و به منظور سیر مراحل قانونی به استانداری تهران ارجاع داده شده تا با فراهم شدن شرایط، این یگان در ورامین مستقر شود.

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

بیست − بیست =

Top