اعلام مالکیت مردم در سهام عدالت از امروز

رئیس سازمان خصوصی سازی از راه اندازی سامانه سهام عدالت از امروز برای اعلام مالکیت مشمولان این سهام خبر داد.

به گزارش ورامین تدبیر به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، علیرضا صالح، درباره موافقت رهبر انقلاب مبنی بر آزاد سازی سهام عدالت اظهار کرد: اولین دستاورد آزادسازی سهام عدالت با ابلاغ مقام معظم رهبری این است که مردم به ۲ گروه تقسیم می‌شوند. از امروز مشمولان می‌توانند به سامانه سهام عدالت www.samanese.ir مراجعه کنند و سهام شرکت‌های سهام عدالت را به مالکیت خود در بیاورند. این افراد می‌توانند با کد ملی خود وارد سامانه شوند.
وی افزود: به تناسب سهام مشمولان به بورس اعلام و سهام به نام خود مردم می‌شود. اما از مردم می‌خواهیم همگی ورود نکنند تا ترافیک در سامانه رخ ندهد.
صالح گفت: توصیه به فروش سهام نمی‌کنیم چرا که بازده وضعیت بورس بسیار مطلوب است اما این اجازه را با برنامه ریزی و تعیین ساز و کار در شورای عالی بورس به دارندگان سهام‌ها می‌دهیم که سهام خودرا بفروشند.
این مقام مسئول تاکید کرد: از سال ۹۵ تا ۹۷ سود سهام به مردم پرداخت شد و از سال ۹۷ به بعد طرح آزادسازی سهام در مجلس بود و در نهایت با اجازه رهبر معظم انقلاب با سرعت بالا این امر عملیاتی می‌شود.
وی بیان کرد: با ورود مردم برای اعلام آمادگی ظرف مدت یک ماه سهام‌ها را به نام مردم خواهیم کرد و مابقی افرادی که مالکیت را به نام خود نزدند سهام دار شرکت‌های دارای سهام عدالت خواهند بود.
رئیس سازمان خصوصی سازی از آینده درخشان‌تر بورس خبر داد و گفت: فعلا مردم به فروش سهام اقدام نکنند چرا که بازار سرمایه درخشان است و با ورود ۵۰ میلیون سهام دار سهام عدالت به بورس وضعیت بهتر هم خواهد شد.

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

13 − 13 =

Top