اطلاعیه شماره ۲ ستاد انتخابات ورامین : مدارک مورد نیاز ثبت نام پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا درورامین

اطلاعیه ستاد انتخابات شهرستان ورامین مبنی بر اعلام مراحل مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام داوطلبین عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا منتشر شد.
به گزارش کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان ورامین، ستاد انتخابات شهرستان ورامین با انتشار اطلاعیه ای مراحل و مدارک ثبت نام مربوطه را منتشر کرد و از داوطلبین عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا خواست تا در انجام ثبت نام خود به موارد اعلام شده دقت نمایند.
در اجرای ماده ۴۵ قانون و ماده ۴۵  آیین نامه اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی شهر بدین وسیله به اطلاع اهالی محترم حوزه انتخابیه شهر ورامین میرساند ثبت نام از داوطلبان عضویت در شورای اسلامی شهر از تاریخ ۳۰/۱۲/۹۵ تا ۰۶/۰۱/۹۶ جمعاً به مدت ۷ روز به عمل می آید.
واجدین شرایط قانونی می توانند همه روزه در وقت اداری با در دست داشتن اصل کارت ملی و شناسنامه عکس دار، چهار قطعه عکس جدید ۴ × ۳ و دو نسخه تصویر کلیه صفحه های شناسنامه و کارت ملی، اصل و تصویر کارت پایان خدمت یا مدرکی دال بر مشخص بودن وضعیت خدمت وظیفه عمومی، اصل وتصویر مدرک تحصیلی معتبر و ارائه گواهی قبول استعفا برای اشخاصی که مشمول ماده ۲۸ قانون انتخابات می باشند، به فرمانداری ورامین مراجعه نمایند .
متذکر می گردد به استناد ماده ۲۶  قانون داوطلبان هنگام ثبت نام باید دارای شرایط زیر باشند .
الف – تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران .
ب – حداقل سن ۲۵ سال تمام .
ج – اعتقاد و التزام عملی به اسلام و ولایت مطلقه فقیه .
د – ابراز وفاداری به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران .
ﻫ – داشتن حداقل مدرک فوق دیپلم یا معادل آن برای شورای شهرهای تا بیست هزار نفر جمعیت و داشتن حداقل مدرک لیسانس یا معادل آن برای شورای شهرهای بالای بیست هزار نفر جمعیت.(برابر قانون اشخاص جانباز، آزاده یا فرزند شهید از یک مقطع تحصیلی بالاتر برخوردار می باشند)
تبصره۱- کسانی که در دوره های قبل عضو شورا بوده اند به شرطی که در همان محل کاندیدای عضویت در شورا باشند از شرط مدرک معافند.
تبصره۲- هیأتهای اجرایی و نظارت در صورت ضرورت، تأییدیه مدارک تحصیلی ثبت نام کنندگان را اخذ می نمایند.

و- دارا بودن کارت پایان خدمت نظام وظیفه عمومی یاکارت معافیت دائم از خدمت برای مردان.
تبصره ۱- اقلیتهای دینی شناخته شده در قانون اساسی به جای اسلام باید به اصول دین خود اعتقاد و التزام عملی داشته باشند.
تبصره ۲- اعضای شوراها باید در محدوده حوزه انتخابیه خود سکونت اختیار نمایند. تغییر محل سکونت هر یک از اعضای شورا از محدوده حوزه انتخابیه به خارج از آن موجب سلب عضویت خواهد شد .
تبصره ۳- ارائه گواهی عدم سوءپیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد در هنگام ثبت نام الزامی است
همچنین به استناد ماده ۲۸ قانون اشخاص زیر بواسطه مقام و شغل خود از داوطلب شدن برای شوراهای اسلامی محرومند مگر آنکه قبل از ثبت نام از سمت خود استعفا نموده و به هیچ وجه در پست های زیر شاغل نباشند:
۱-  رییس جمهور و مشاورین و معاونین وی،  نمایندگان خبرگان رهبری، وزرا ، معاونین و مشاورین آنان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای نگهبان، رییس قوه قضاییه ومعاونین ومشاورین وی، رییس دیوان عالی کشور، دادستان کل کشور و معاونین و مشاورین آنان، رییس دیوان عدالت اداری، رئیس دیوان محاسبات کشور و معاونین وی، دادستان دیوان محاسبات، رییس سازمان بازرسی کل کشور و معاونین وی، شاغلین نیروهای مسلح، روسای سازمان ها و ادارات عقیدتی سیاسی نیروهای مسلح ، رییس سازمان صدا  وسیمای جمهوری اسلامی ایران و معاونین وی، دبیر هیأت دولت، روسای دفاتر سران سه قوه  روسا و سرپرستان سازمانهای دولتی، رؤسای دانشگاه ها (دولتی و غیردولتی)، رییس دانشگاه آزاد اسلامی، روسای کل و مدیران عامل بانکها، رییس جمعیت هلال احمر و معاونین وی، رییس بنیاد مستضعفان و جانبازان، سرپرست بنیاد شهید، سرپرست بنیاد مسکن، سرپرست کمیته امداد امام، روسای سازمانها، مدیران عامل شرکت های دولتی (مانند شرکت مخابرات، دخانیات و….) سرپرست نهضت سواد آموزی، رییس سازمان نظام پزشکی ایران، مدیران کل تشکیلات ستادی وزارتخانه ها وسازمان ها و ادارات دولتی وسایر رؤسا، مدیران و سرپرستانی که حوزه مسوولیت آنان به کل کشورتسری دارد جهت عضویت در شوراهای اسلامی سراسر کشور.
۲-  استانداران و معاونین و مشاورین آنان، فرمانداران و معاونین آنان، شهرداران و معاونین آنان، بخشداران، مدیران کل ادارات استانداری، مدیران کل، سرپرستان ادارات کل، معاونین  ادارات کل، دادستان ها، دادیارها، باز پرس ها، قضات، روسای دانشگاه ها، روسای بانکها، روسا، سرپرستان ومعاونین سازمان ها و شرکت های دولتی و نهادها و موسسات دولتی ویا وابسته به دولت که از بودجه عمومی به هر مقدار استفاده می نمایند و سایر روسا، مدیران و سرپرستان استان، شهرستان و بخش به ترتیب جهت عضویت در شوراهای اسلامی واقع در محدوده استان، شهرستان و بخش محل خدمت.
۳- شهرداران، مدیران مناطق شهرداری و مؤسسات و شرکت های وابسته و دهیاران از عضویت در شورای اسلامی شهر و روستای محل خدمت.
همچنین داوطلبان توجه نمایند برابر بند ۴ ماده ۲۸ قانون افرادی که به عنوان عضو شوراهای اسلامی انتخاب شوند در طول مدت عضویت نمی توانند در سمتهای فوق الذکر مشغول به کار شوند.

ضمناً به استناد ماده ۳۰  قانون هیچ یک از داوطلبان عضویت در شوراها نمـی توانند هم زمان در بیش از یک حوزه انتخابیه به عـنوان داوطلب عضویت در شورا ثبت نام نمایند. در غیراینصورت اسم آنان از فهرست داوطلبان حذف و تا پایان دوره از داوطلب شدن در انتخابات شوراها محروم می گردند.

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

11 − هشت =

Top