استاندار تهران: مسافرت کردن در این روزها بازی با جان مردم است

استاندار تهران گفت: مسافرت کردن در این روزها که ویروس مهلک کرونا در جامعه شیوع یافته، اوج بی احتیاطی و بازی با جان و سلامت مردم است.

“انوشیروان محسنی بندپی” در پیامی به شهروندان تهرانی که چهارشنبه انتشار یافت، افزود: به همین دلیل، از همه مردم می خواهم توجه بیشتری به رعایت نکات بهداشتی داشته و از حضور در اجتماعات عمومی خودداری کنند.

وی تصریح کرد: در کنار رعایت نکات بهداشتی و پرهیز از سفر و تجمعات غیر ضروری، از همه شهروندان محترم تقاضا دارم پنجشنبه آخر سال به آرامستان ها نروند.

محسنی بندپی خاطرنشان کرد: تمامی محدودیت هایی که در سطح استان و کشور انجام شده‌؛ از تعطیلی مدارس گرفته تا فعالیت های اداری با هدف کاهش حضور مردم در اجتماعات و افزایش ماندگاری آنان در منزل بوده است تا به ویروس کرونا مبتلا نشوند.

استاندار تهران گفت: اینکه عده ای در چنین شرایطی قصد سفر تفریحی دارند، اوج بی احتیاطی و بازی با سلامت جامعه است.

وی تاکید کرد: از همین رو، از مردم فهیم استان تهران صمیمانه تقاضا دارم تا حد ممکن از سفر و حضور در مهمانی ها و اجتماعات خودداری کنند و تا می توانند از منزل خارج نشوند.

محسنی بندپی با بیان اینکه در برخی شهرستان ها محدودیت هایی برای حفظ سلامت شهروندان اعمال می شود، اضافه کرد: برای در امان ماندن از ویروس کرونا، توجه به توصیه‌های وزارت بهداشت و استفاده صحیح از ماسک، دستکش و شستشوی مکرر دست‌ها با آب و صابون و ضد عفونی کردن محیط خانه و اقلامی که از بیرون وارد خانه می‌شود، بسیار ضروری است.

بر اساس گزارش ستاد ملی کرونا، تا ظهر چهارشنبه تعداد کل مبتلایان کشور به ویروس کرونا به ۹ هزار نفر رسیده است که از این تعداد ۲ هزار و ۹۵۹ نفر بهبود یافته اند اما ۳۵۴ نفر جان خود را از دست داده اند.

تعداد کل مبتلایان استان تهران نیز بر اساس گزارش ستاد ملی کرونا به ۲ هزار و ۳۷۰ نفر می رسد که بالاترین رقم در سطح کشور است. / منبع : ایرنا

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

هفده + 3 =

Top