استاندار تهران: دورکاری بانوان دارای فرزند خردسال در ادارات اجرایی شود

استاندار تهران با اشاره به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تاکید کرد: بانوان دارای فرزند خردسال در دستگاه‌های اجرایی استان تهران دورکاری کنند.

به گزارش ورامین تدبیر ، «انوشیروان محسنی بندپی» عصر یکشنبه در جلسه شورای اداری استان تهران گفت: دورکاری بانوان دارای فرزند خردسال و کارکنانی که در گروه های آسیب پذیر قرار دارند، در اولویت دورکاری قرار دارند.

وی افزود: این بخشنامه اجرایی شده و دستگاه های استان تهران موظف به اجرای آن هستند، تا در این شرایط بتوان زمینه شیوع کرونا را در میان این قشر کاهش دهیم.

استاندار تهران ضمن تقدیر از عملکرد دستگاه‌های اجرایی در سال ۹۸ گفت: ظرف ۴ ماه گذشته فرصت قدردانی از عملکرد دستگاه‌های مختلف به دلیل شیوع کرونا وجود نداشت اما بی‌تردید دستگاه‌ها در ابعاد مختلف اقدامات ارزشمندی را انجام دادند که موجب شد ارزیابی عملکرد استان در سطح بالایی قرار بگیرد و در بسیاری از شاخص‌ها رتبه بسیار خوبی را کسب کنیم.

وی ادامه داد: برای امسال در حوزه سیاسی و انتخابات از رتبه ۲۷ به رتبه ۴ رسیدیم و همچنین در بارگذاری اقدامات سیاسی رتبه عالی را کسب کردیم که همگی حاکی از عملکرد جمعی واحدهای مختلف بوده است.

استاندار تهران با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور گفت: اقدامات ارزشمندی در حوزه مقابله با کرونا شکل گرفت، تهران پس از قم به همراه چند استان دیگر درگیر شیوع جدی کرونا ویروس شد که بر همین اساس ستادی در استان شکل گرفت که دستگاه‌های مختلف در تصمیم گیری‌ها حضور داشتند و بر اساس خرد جمعی نوآوری‌های بسیاری انجام شد که بسیاری از مشکلات را حل و فصل کرد.

وی تاکید کرد: در حوزه فرهنگسازی از نصب بنر تا ضدعفونی معابر و توزیع بروشورها توسط دستگاه‌های مختلف از جمله شهرداری‌ها، فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها انجام شد که در کنترل مدیریت کرونا نقش بسزایی داشت.

استان تهران در خط قرمز قرار نگرفت

استاندار تهران تاکید کرد: در حال حاضر هر چند که فاصله گذاری اجتماعی در استان به زیر ۱۰ درصد رسیده اما باید به تراکم و حجم جمعیت در استان تهران توجه داشته باشیم، با این وجود در استان تهران جایی نداشتیم که وارد منطقه قرمز شود و خوشبختانه توفیقات خوبی در بهره مندی از همه ظرفیت‌های موجود جهت مقابله با کرونا داشته‌ایم.

به گفته وی، نیروی انتظامی در رعایت فاصله گذاری اجتماعی تلاش شبانه روزی داشت، وقتی در شهر ووهان چین بیمارستان هزار تختخوابی ساخته شد همه متعجب شدند اما سپاه پاسداران بیمارستان ۲ هزار تختخوابی ساخت و همچنین ارتش نیز بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی صحرابی احداث کرد که همه این تلاش ها قابل تقدیر است.

استاندار تهران ادامه داد: تا ساخت واکسن برای این بیماری راه طولانی داریم، لذا آنچه به عنوان راهبرد ستاد مقابله با کرونا در دستور کار است حفظ حساسیت‌ها و عدم دادن اطمینان کاذب به مردم و پرهیز از عادی سازی مسائل است تا اقتصاد و معیشت توأم با کرونا در دستور قرار گیرد و این موضوع در استان تهران در حال مدیریت است

وی با بیان اینکه سال سختی در پیش داریم گفت:‌ استکبار جهانی با همه توطئه ها که همین دو روز پیش اروپایی های ترسو قطعنامه ای بر علیه کشور صار کردند باید در این شرایط حساس و سخت با وحدت رویه و اتحاد و همدلی در برابر این توطئنه ها پیروز شویم.

محسنی بندپی خاطرنشان کرد: استان تهران شرایط سختی دارد چرا که خط فقرش ۴.۵ میلیون و ۲ و نیم برابر متوسط کشور است و به هیمن منظور هدف گذاری ها باید دقیق و با برنامه باشد.

وی به رعایت فاصله گذاری اجتماعی تاکید کرد و افزود: در کشور ترکیه برای این منظور با جریمه نقدی مردم را به زور وادار به رعایت فاصله گذاری اجتماعی می کند اما مردم کشورمان دارای فهم هستند و در روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین ماه با کمترین مشکل مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت کردند.

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

6 − 2 =

Top