ارائه رایگان خدمات اورژانسی به زائران ایرانی

رئیس اورژانس: مقرر شد، وزارت بهداشت عراق، همان خدمات پزشکی را که به تبعه خود ارائه می‌دهد، به زائران ایرانی نیز ارائه دهد

به گزارش ورامین تدبیر به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت؛ آقای پیرحسین کولیوند در سفر به کشور عراق در دیدار با مسئولان وزارت بهداشت این کشور تفاهم نامه‌ای را در خصوص مراسم اربعین به امضا رساند.

وی گفت: در این تفاهم نامه در خصوص تعداد آمبولانس و اتوبوس آمبولانس‌هایی که برای جابجایی و کمک به انتقال مصدومان و مددجویان لازم است و مقدار دارویی که توسط مرکز پزشکی هلال احمر باید ارسال شود صحبت شد.

رئیس سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه طی این تفاهم نامه، هزینه استفاده از خدمات اورژانسی در کشور عراق برای تمامی زائران رایگان است، تأکید کرد: این موضوع نه تنها برای مراسم اربعین بلکه برای مراسم عاشورا، ایام محرم، نیمه شعبان، عرفه و مناسبت‌های مختلفی که زائران کشورمان به عتبات عالیات سفر می‌کنند، برقرار است و اگر هموطنانمان در این ایام به خدمات اورژانس در بیمارستان‌های عراق نیاز داشته باشند رایگان و با کیفیت به آن‌ها ارائه خواهد شد.

وی افزود: مقرر شده است همان خدمات پزشکی را که کشور عراق به تبعه خود ارائه می‌دهد به زائران ایرانی نیز ارائه دهند و امسال تعداد قابل توجهی از پزشکان متخصص کشورمان نیز می‌توانند در بیمارستان‌های عراق به زائران خدمات رسانی کنند.

آقای کولیوند گفت: برای همکاران بخش بهداشت و مدیریت بیماری‌های واگیر که در قالب یک کارگروه مشترک به عراق اعزام می‌شوند کارت شناسایی وزارت بهداشت عراق صادر می‌شود تا بر تمام موکب ها، هتل‌ها و حسینیه‌ها نظارت و از بروز بیماری‌های واگیر پیشگیری کنند و کنترل‌ها و نظارت‌های خود را انجام دهند.

وی درباره مباحث آموزشی افزود: در این تفاهم نامه مقرر شده است تعدادی از افراد آشنا به زبان انگلیسی و عربی به این کشور اعزام شوند تا از طرف عراقی و مجاری قانونی برای ارائه مطالب آموزشی کمک بگیرند.

آقای کولیوند تأکید کرد: در این تفاهم نامه آمده است، ۴ نفر از سازمان اورژانس کشور در قرارگاه‌های بهداشت و درمان کربلا، نجف، سامرا و کاظمین مستقر شوند و مراجعه افراد به مراکز درمانی را رصد و پایش کنند.

وی گفت: تعدادی بالگرد، اتوبوس آمبولانس و آمبولانس نیز در مرز‌های ایران به صورت آماده باش حضور دارند تا در صورت نیاز وارد کشور عراق شوند.

رئیس سازمان اورژانس کشور افزود: مسیر‌ها و محل استقرار آمبولانس ها، اتوبوس آمبولانس ها، درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های سیار به وسیله GPS مشخص می‌شود تا به زائران اطلاع رسانی شود.

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

7 + نوزده =

Top