آزاد سازی ۶۰ هزار مترمربع از اراضی کشاورزی ورامین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین گفت: با تخریب ۲۱ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی بخش مرکزی ورامین، ۶۰ هزار متر مربع از اراضی مرغوب کشاورزی آزاد و با حالت اولیه بازگشت.

محسن بنائیان روز سه‌شنبه گفت: در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی، ۲۱ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی بخش مرکزی ورامین با حکم قضایی تخریب و به حالت اولیه بازگشت و طی آن ۶۰ هزار مترمربع از اراضی مرغوب کشاورزی آزاد سازی شد.

وی اظهار کرد: این ساخت و سازهای غیر مجاز عمدتا به صورت دیوار کشی، ساخت باغ‌ویلا، تفکیک زمین و پی کنی در روستاهای باغخواص، سعدآباد و حسین‌آباد صورت گرفته بود که با حضور نمایندگانی از دادستانی، نیروی انتظامی، بخشداری و فرمانداری تخریب و به حالت اولیه بازگشت.

مدیر جهاد کشاورزی ورامین تاکید کرد: مالکان این ساخت و سازهای غیرمجاز موظفند تا ظرف ۱۰ روز نسبت به تخلیه مصالح ساختمانی و نخاله‌های باقیمانده در این اراضی اقدام کنند.

وی تأکید کرد: کلیه ساخت و سازهای غیر مجاز صورت گرفته در اراضی کشاورزی شهرستان ورامین شناسایی و با حکم قضایی تخریب می‌شود.

بنائیان گفت: از ابتدای امسال تا کنون ۱۶۳ مورد از ساخت و ساز غیرمجاز شهرستان ورامین تخریب و ۲۹۱ هزار و ۳۳۸ متر مربع از اراضی کشاورزی آزاد سازی شد.

ورامین بیش از ۸۰ هزار هکتار اراضی قابل کشت دارد که به دلیل محدودیت منابع آبی، تنها ۳۸ هزار هکتار آن زیر کشت انواع محصولات باغی و زراعی می‌رود. منبع : ایرنا

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

هجده − 11 =

Top