نرخ خرید تضمینی گندم، ۲۵۰۰ تومان

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران نرخ خرید تضمینی گندم را برای امسال به ازای هر کیلوگرم ۲۵۰۰ تومان اعلام کرد.

به گزارش ورامین تدبیر به نقل از صدا و سیما، آقای یزدان سیف گفت: این نرخ با ۴۷ درصد رشد نسبت به سال گذشته به تصویب دولت رسیده است و امسال در ۱۲۰۰ مرکز، کار خرید گندم در سراسر کشور اجرا خواهد شد.
وی افزود: مراکز خرید گندم در هفت استان گرمسیر، شامل استان‌های خوزستان، ایلام، بوشهر، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، فارس و کرمان دایر شده است.
وی افزود: برای خرید تضمینی گندم بیش از ۲۸ هزار میلیارد تومان اعتبار درنظر گرفته شده است که ۱۲ هزار میلیارد تومان آن از محل اعتبارات هدفمندی یارانه‌ها، ۱۱ هزار میلیارد تومان از محل اعتبارات بانک مرکزی و شبکه بانکی و بقیه از محل اعتبارات شرکت بازرگانی دولتی ایران خواهد بود.
سیف افزود: نرخ خرید تضمینی گندم در سال ۱۳۹۲ حدود ۵۵۰ تومان بود.
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی افزود: سال گذشته متوسط انتظار کشاورزان برای دریافت پول خود، از ۲۹ روز سال ۹۷ به ۱۲ روز رسید و امیدواریم این معطلی، امسال کمتر شود.
وی افزود: در سال ۹۸ حدود ۷ میلیون و ۷۶۱ هزار تن گندم در قالب یک میلیون و ۳۰۰ هزار محموله با متوسط ۶ تن خریداری شد و درآمد متوسط هر کشاورز، قریب به ۳۰ میلیون تومان بود.
به گفته مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی، امسال همچنین در بخش خرید کلزا و دانه‌های روغنی ۵۸۰ هزار تن خریداری خواهد شد که این رقم در سال گذشته، ۴۳۱ هزار تن بود.

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

18 + پانزده =

Top