افتتاح مرکز اصلاح نژاد و تکثیر هسته موادژنتیکی گوسفند و بز در روستای قشلاق سعداباداملاک ورامین

به گزارش ورامین تدبیر ، در این مرکز که روز سه شنبه در روستای قشلاق سعد آباد املاک از توابع بخش مرکزی ورامین مورد بهره برداری قرار گرفت، علاوه بر تولید شیر بز، نژاد اصلاح شده بز و شتر پرورش پیدا می کند.

فرماندار ورامین در حاشیه این مراسم به خبرنگار ورامین تدبیر از گفت: این مرکز با ظرفیت پرورش ۳ هزار رأس دام سبک مولد گوسفند و بز و شتر ، از نظر وسعت و تکنولوژی برترین واحد پرورش دام سبک در سطح ایران است .

محمدرضا یوسفی افزود : این مرکز با اعتباری بالغ بر ۱۱۵ میلیارد ریال احداث و برای ۶۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۵۰ نفر غیر مستقیم کار ایجاد کرده است.

وی تصریح کرد: با تکمیل تمامی فازهای این پروژه سالانه ۵ هزار تن شیر بز ، ۶ هزار رأس بره و بزغاله و ۵۰ نفر شتر تولید می شود.

وی مساحت این پروژه را ۲۸ هکتار شامل ۱۳ سالن به مساحت ۱۳ هزار متر مربع ، یک سالن شیردوشی ، ۲ سالن پرورش بزغاله و ۹ سالن پرورش گوسفند و یک سالن پرورش شتر اعلام کرد.

یوسفی گفت : این شرکت متولی زنجیره یکپارچه تولید گوشت گوسفندی، از سال ۱۳۹۵ اقدام به واردات، پرورش و تکثیر و اصلاح نژاد مولدهای پرتولید دام سبک و تولید و توزیع اسپرم و جنین دام سبک نموده و در حال حاضر متولی پرورش و تکثیر ۶ نژاد گوسفند ، ۲ نژاد بز و ۳ نژاد شتر است.

 

 

ن

این خبر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

Top